Słynny piosenkarz, pianista i kompozytor w stolicy zaśpiewa słynny utwór "Candle in The Wind" (Świeca na wietrze), poświęcając go pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
"Candle in the Wind", to utwór napisany dla upamiętnienia Marylin Monroe. Jednak z nowym tekstem stał się nieoficjalnym hymnem poświęconym pamięci tragicznie zmarłej księżnej Diany. Artysta był z nią zaprzyjaźniony. Płyta z utworem pobiła rekordy sprzedaży - rozeszła się w ilości ponad 33 mln egzemplarzy. Od czasu pogrzebu Lady D. Elton John nie wykonywał go na żywo. W Warszawie ma zrobić wyjątek.
"Sir Fortepian", jak mówią o nim przyjaciele, zagra w stolicy w ramach trasy "Rocket Man Greatest Hits tour Elton John".
Legenda z tytułem szlacheckim
Elton John (właściwie Reginald Kenneth Dwight) urodził się 25 marca 1947 w Dinner. Od najmłodszych lat uczył się grać na fortepianie i wykazywał się dużą umiejętnością komponowania melodii. Dzięki swoim zdolnościom uzyskał stypendium w prestiżowej szkole Royal Academy of Music. Zaczął grywać w pubach, a w 1964 roku założył wspólnie z wokalistą Longiem Johnem Baldrym i saksofonistą Eltonem Deanem grupę Bluesology (jego pseudonim artystyczny, który przyjął w 1968 roku, pochodzi właśnie od imion kolegów z zespołu). Jednak szybko znudził się graniem w Bluesology i postawił na karierę solową.
W 1968 roku poznał Berniego Taupina, który stał się jego głównym tekściarzem i już rok później na rynku ukazała się jego debiutancka płyta "Empty Sky", mimo że chwalona przez krytyków, nie odniosła sukcesu komercyjnego. Jednak sława była mu pisana - drugi album zatytułowany po prostu "Elton John" zachwycił słuchaczy i kolejne krążki biły rekordy popularności. Elton John zaczął szokować swoim wizerunkiem - zarówno kontrowersyjnym zachowaniem, jak i wymyślnymi, kiczowatymi strojami.
Podczas swojej długiej kariery Elton John wydał ponad 30 albumów. W 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Rok później otrzymał Oscara za utwór "Can You Feel The Love Tonight" z animowanego przeboju "Król Lew". W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki. Otrzymał również nagrodę Royal Academy of Music, jako jedyny w historii kompozytor muzyki rozrywkowej.
ak,PAP,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)