Kultura

Festiwal kultury żydowskiej już na półmetku

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 11:47
Trwa 22. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Na zainteresowanych kulturą i tradycją żydowską czekają jeszcze liczne koncerty, spotkania oraz warsztaty.
Audio
  • Festiwalowi towarzyszą warsztaty dla dzieci poświęcone kulturze żydowskiej
Yaakov Rosenfeld z Izraela podczas koncertu. W Krakowie trwa Festiwal Kultury Żydowskiej. Cykl koncertów w Synagodze Tempel otworzył, koncert kantorów Głos radości i zwycięstwa.
Yaakov Rosenfeld z Izraela podczas koncertu. W Krakowie trwa Festiwal Kultury Żydowskiej. Cykl koncertów w Synagodze Tempel otworzył, koncert kantorów "Głos radości i zwycięstwa".Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

W tym roku szczególnie pomyślano o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Hanna Kossowska i Etel Szyc prowadzą warsztaty, podczas których można poznać między imnnymi koszerną kuchnię żydowską i symbole judaizmu.

- Jak się wie i zna, to się człowiek nie boi. Wobec czego nie jest wrogi. Ktoś, kto zna nie powinien mieć lęków. A lęk budzi agresję. To jest fajne, że w ten sposób poznają kulturę żydwoską - mówi jedna z prowadzących warsztaty.
22. Festiwal Kultury Żydowskiej potrwa do niedzieli. Jego kulminacją jest trwający do późnej nocy sobotni koncert.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, sm

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Festiwal Kultury Żydowskiej: łączymy siły z kalifornijskimi surferami

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 14:01
- Rzecz staje się niebezpieczna, gdy sięganie po tradycję zmienia się w zwiedzanie skansenu, w cepeliadę. Tego w Krakowie nie było, nie ma i nie będzie. To festiwal życia - o rozpoczynającym się wydarzeniu mówi w Trójce Miron Zajfert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Kultury Żydowskiej z niespodzianką

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 15:39
Dziesiątki koncertów, warsztaty i wystawy czekają w Krakowie, na uczestników rozpoczynającego się w piątek 22. Festiwalu Kultury Żydowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przesłanie ze zgładzonego świata

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 19:00
Te pieśni śpiewano wszędzie – w Palestynie, Ameryce, Argentynie – choć nikt nie znał ich autora. Mordechaj Gebirtig, niezwykły żydowski twórca, został jednak przywrócony pamięci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ten festiwal to taki wielki żydowski Woodstock"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 08:15
W Krakowie trwa 22. Festiwal Kultury Żydowskiej. Temu wyjątkowemu wydarzeniu poświęcone były Jedynkowe "Rozdroża Kultury".
rozwiń zwiń