EURO 2016

Euro 2016. Nawałka: po treningu zdecydujemy, czy Grosicki zagra w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 20:18
- Po sobotnim treningu podejmiemy decyzję, czy Kamil Grosicki zagra w niedzielę - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka na konferencji prasowej przed meczem z Irlandią Północną w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.
  • Adam Malecki (PR3) - zapowiedź meczu Polska - Irlandia Północna
  • Michał Gąsiorowski (PR3) - zapowiedź meczu Polska - Irlandia Północna
  • Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski) przed meczem z Irlandią Północną (IAR)
  • Kamil Glik (reprezentacja Polski) przed meczem z Irlandią Północną (IAR)
  • Michael O’Neill (Irlandia Północna): Milik, Grosicki, Błaszczykowski na prawej stronie, Krychowiak w środku. Znamy polski zespół bardzo dobrze. A Lewandowski jest talizmanem drużyny. To jeden z dwóch najlepszych napastników na świecie. Ten drugi najlepszy nie gra na Euro bo jest na Copa America
Adam Nawałka na treningu reprezentacji Polski
Adam Nawałka na treningu reprezentacji PolskiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W trakcie przygotowań do niedzielnego spotkania kilku graczy polskiego zespołu zmagało się z kontuzjami, m.in. Grzegorz Krychowiak i Michał Pazdan. Od poniedziałku natomiast uraz stawu skokowego leczy Kamil Grosicki. Skrzydłowy wyszedł na trening, a nogę miał oklejona specjalnymi plastrami.

- Kamil będzie trenował w sobotę z drużyną. Po treningu podejmiemy decyzję odnośnie jego gry w niedzielnym spotkaniu – przyznał Nawałka.

W niedzielę zadebiutuje on na mistrzostwach Europy jak szkoleniowiec. - Nie czuję żadnego stresu. To wynika z dużej kumulacji doświadczenia jako zawodnika i trenera. Byłem na mistrzostwach Europy w 2008 roku jako asystent Leo Beenhakkera. Te doświadczenia staram się wykorzystać. Cały czas jest pozytywna presja. Taka impreza mobilizuje, motywuję i nie czuję zmęczenia. Cały czas mam chęć do pracy – podkreślił.

TVN24/x-news

Niedzielnych przeciwników dzieli niewielka różnica w rankingu FIFA: Polska jest 27., Irlandia Północna 25. - Przygotowania do tego meczu były bardzo intensywne. Począwszy od meczów eliminacyjnych nasza drużyna się kształtowała i awansowaliśmy w dobrym stylu. Drużyna cały czas się rozwija i wykazuje progres. Dlatego z dużymi nadziejami przystępujemy do tego spotkania. Niedzielny mecz traktujemy bardzo poważnie. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze będą przygotowani pod względem fizycznym, mentalnym i taktycznym – powiedział Nawałka.

Czytaj dalej
2. dzień mistrzostw Euro 2016

Selekcjoner biało-czerwonych podkreślił, że spodziewa się ciężkiego fizycznie meczu. - Pamiętamy, że to są mistrzostwa Europy i tutaj nie ma łatwych meczów. Podchodzimy do tego spotkania bardzo poważnie. Musimy być przygotowani na ciężki i bardzo trudny bój. Nasz niedzielny przeciwnik jest bardzo wymagający. Jednak cały czas wierzę w możliwości naszej drużyny i potencjał naszych zawodników. Pokazaliśmy już, że potrafimy rozgrywać trudne mecze – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Kolejnymi rywalami Polaków w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii). - Wśród zawodników jest bardzo duża świadomość co do rangi tego turnieju. Głęboko wierzę w tę drużynę. W eliminacjach spisywaliśmy się doskonale, dzięki czemu dostarczyliśmy wiele radości naszym kibicom i samym sobie – zakończył Nawałka.

Początek meczu Polska – Irlandia Północna w Nicei w niedzielę o godz. 18.Na relacje z meczu zapraszamy na strony PolskieRadio.pl, a także do radiowej Jedynki i radiowej Trójki.

aby dodać komentarz
brak

W drugim dniu Euro 2016 nie zabrakło ciekawych spotkań piłkarskich - w tym hitu Anglia - Rosja. Niestety przed meczem i po spotkaniu doszło do ostrych zamieszek kiboli w Marsylii. Zapraszamy do prześledzenia naszej relacji.
Stade Velodrom w Marsylii przed meczem Anglia - Rosja
Stade Velodrom w Marsylii przed meczem Anglia - RosjaFoto: EPA/ALI HAIDER
01'12 Marek Brzeziński o meczu Francja - Rumunia na Euro 2016 (IAR)
02'04 Andrzej Janisz o drugim dniu turnieju we Francji i meczu Anglia - Rosja (IAR)
07'41 Studio Euro 2016 w radiowej Trójce w drugi dzień mistrzostw Europy (PR3)
14'47 "Kwadrans z Euro" w PR24 w drugim dniu mistrzostw Europy
00'55 Gwałtowne zamieszki przed meczem Anglia - Rosja. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
00'56 Michał Gąsiorowski (PR3) - zapowiedź meczu Polska - Irlandia Północna
00'47 Adam Malecki (PR3) - zapowiedź meczu Polska - Irlandia Północna
00'23 Kamil Glik (reprezentacja Polski) przed meczem z Irlandią Północną (IAR)
00'45 Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski) przed meczem z Irlandią Północną (IAR)
01'11 Andrzej Janisz (PR1) o meczu Albania - Szwajcaria na Euro 2016 (IAR)
02'21 Tadeusz Musioł (Polskie Radio) przed pierwszym meczem Polaków na Euro 2016 (IAR)
00'56 Robert Skrzyński (PR1) relacjonuje mecz Walia - Słowacja na Euro 2016 (IAR)
45'57 Studio Euro 2016 radiowej Jedynki, cz. 1 (PR1)
49'25 Studio Euro 2016 radiowej Jedynki, cz. 2 (PR1)
01'14 Andrzej Janisz (PR1) - relacja z meczu Anglia - Rosja na Euro 2016 (IAR)
więcej

00.52 - Marsylię czeka pewnie niespokojna noc. My się już żegnamy, ale po najświeższe informacje zapraszamy od rana na strony portalu PolskieRadio.pl

00.45 - Tak wyglądał atak rosyjskich pseudokibiców na sektory zajmowane przez Anglików

00.43 - Podsumowując - 31 osób zostało rannych podczas zamieszek, do których doszło na ulicach Marsylii przed meczem Anglia-Rosja. Jeden z angielskich kibiców znajduje się w stanie krytycznym. Do bójek z udziałem kibiców obydwu drużyn doszło w okolicach Starego Portu. Wąskie uliczki i kilkutysięczny tłum znajdujący się pod wpływem alkoholu uniemożliwiły sprawną interwencję policji

Ostre starcia angielskich i rosyjskich kiboli

00.40 - W zajściach na stadionie ucierpiała żona napastnika reprezentacji Anglii - Rebekah Vardy. Wybranka piłkarza napisał na Twitterze, że została wraz z innymi kibicami uwięziona na Stade Velodrome, a następnie bez powodu potraktowana gazem łzawiącym i to jeszcze przed rozpoczęciem spotkania

00.35 - Komentatorzy francuscy zaznaczają, że takie zachowanie się pseudokibiców rosyjskich (jest ich kilkanaście tysięcy w Marsylii) stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo kolejnej wielkiej imprezy piłkarskiej, której gospodarzem będzie Rosja. To mistrzostwa świata w roku 2018

Starcia kiboli na Stade Velodrome w Marsylii po meczu Anglia - Rosja, fot. EPA/PETER POWELL Starcia kiboli na Stade Velodrome w Marsylii po meczu Anglia - Rosja, fot. EPA/PETER POWELL

00.30 - W meczu zakończonym około godziny 23 padł wynik 1:1. Po spotkaniu, grupa rosyjskich kibiców wdarła się do angielskiego sektora. Na szczęście ochrona szybko się z nimi uporała.

23.52 - Niestety otwieramy jeszcze naszą relację na żywo, gdyż mamy informację o zamieszkach, które wybuchły bezpośrednio na Stade Velodrome w Maryslii po meczu Anglia - Rosja. Będziemy informować na bieżąco o tym, co dzieje się na stadionie

23.40 - To już koniec na dziś. Zapraszamy jutro na kolejne emocje związane z Euro 2016. O godzinie 18 pierwszy mecz Polaków na tym turnieju z Irlandią Północną. Zapraszamy na relację z tego meczu na PolskieRadio.pl, transmisję spotkania w radiowej Jedynce, a także specjalne studio Euro 2016 w radiowej Trójce!

Foto Olimpik/x-news

23.34 - Zapraszamy do przeczytania relacji z meczu Anglia - Rosja Przemysława Kornaka

Rosjanie ratują remis w doliczonym czasie gry

22.40 - Anglia - Rosja 1:1. Wasylij Bieriezucki strzela wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry! Remis na koniec meczu na Stade Velodrome!

22.28 - Anglia - Rosja 1:0. Pomocnik Tottenhamu Hotspur Eric Dier siłowo z rzutu wolnego zdobywa prowadzenie dla swojej drużyny

22.07 - Czy Dele Alli pokaże nam takie umiejętności w drugiej połowie?

22.01 - Który stadion Euro 2016 jest najpiękniejszy?

21.45 - Do przerwy bez bramek w meczu Anglii z Rosją, choć zdecydowaną przewagę mają podopieczni Roya Hodgsona. Na razie jednak nie potrafią wykorzystać swoich sytuacji

21.00 - Zaczyna się ostatni mecz dzisiejszego dnia Euro 2016 Anglia - Rosja

20.50 - Grzegorz Krychowiak na konferencji prasowej przed meczem z Irlandią Północną tryskał dobrym humorem

Grzegorz Krychowiak 1200

20.25 -Zapraszamy do przeczytania relacji Przemysława Kornaka z ekscytującego meczu Walii ze Słowacją, a także odsłuchania podsumowania tego meczu Roberta Skrzyńskiego z radiowej Jedynki

Walia pokonuje Słowację po fantastycznej walce

20.00 - Z konferencji kadry reprezentacji Polski nadal nie dowiedzieliśmy się, czy Kamil Grosicki wyjdzie na mecz z Irlandią Północną w pierwszym składzie

19.53 - Koniec meczu grupy B. Walia pokonała - Słowację 2:1 (1:0) po golach Garetha Bale'a i Hala Robsona-Kanu. Słowacy zdołali strzelić bramkę za sprawą trafienia Ondreja Dudy

19.42 - Walia - Słowacja 2:1. Bohaterem zmiennik - pomocnik Reading FC Hal Robson-Kanu!

19.35 - Dramatyczne zdjęcia z zamieszek w Marsylii przed meczem Anglia - Rosja:

Zamieszki przed meczem Anglia - Rosja

19.18 - Walia - Słowacja 1:1. Gol Ondrej Dudy z Legii Warszawa! W 61. minucie spotkania w Bordeaux mamy remis

18.58 - Jak relacjonuje korespondent Polskiego Radia we Francji - w wąskich uliczkach w starej części Marsylii, w których policja miała utrudnione możliwości działania, starli się Rosjanie z Anglikami. Obie strony były niezwykle agresywne. Kopano leżących, uciekających bito po głowie czym popadło - wiklinowymi, ale też metalowymi krzesełkami, zabranymi z kawiarnianych ogródków

Zamieszki w Marsylii, fot. EPA/GUILLAUME HORCAJUELO Zamieszki w Marsylii, fot. EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

18.45 - Tymczasem pierwsza połowa za nami. Walia wciąż prowadzi ze Słowacją po golu skrzydłowego Realu Madryt Garetha Bale'a

18.30 - Niepokojące sceny w Marsylii, gdzie starli się kibole Anglii i Rosji. Do meczu pomiędzy drużynami z tych krajów ma dojść o godzinie 21

18.10 - GOL! Walia prowadzi ze Słowacją 1:0 po golu Garetha Bale'a z rzutu wolnego z 10. minuty meczu

18:00 - Gareth Bale czy Marek Hamsik? Maraton trwa!

17.45 - Znamy składy meczu inaugurującego zmagania w bardzo wyrównanej grupie B

17.30 - Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z meczu Albania - Szwajcaria Przemysława Kornaka a także do wysłuchania podsumowania tego spotkania Andrzeja Janisza z radiowej Jedynki

zwycięstwo Szwajcarów w drugim meczu grupy A

17.10 - Dziś o godzinie 21 na stadionie Velodrome zasiądzie dwadzieścia pięć tysięcy Anglików i piętnaście tysięcy Rosjan, aby dopingować swoje zespoły. Jest to mecz podwyższonego ryzyka. W strefie kibica obydwie grupy będą od siebie oddzielone. Są obawy co do tego, co może się dziać po meczu

Dojdzie do kolejnych bójek Anglików z Rosjanami?

16.50 - KONIEC MECZU Albania - Szwajcaria 0:1 po golu z 5. minuty Fabiana Schara!

16.30 - Albania - Szwajcaria 0:1 w 70. minucie spotkania. grająca w osłabieniu Albania broni się przed falowymi atakami Helwetów, ale potrafi też groźnie kontratakować. Wciąż końcowy rezultat w tym meczu jest otwarty

16.20 - Ciekawostka - osoby uczestniczące w piątkowy wieczór w Paryżu w koncercie Adele nie straciły okazji na oglądanie meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy. Podczas występu znanej brytyjskiej piosenkarki ustawiony był ekran, na którym można było śledzić fragmenty spotkania

15:30 - Na trybunach stadionu w Lens siedzi matka braci, z których jeden gra dla Szwajcarii, a drugi dla Albanii. Serce musi być rozdarte. Po 30 minutach gry wynik nie zmienia się, faworyci pozostają na prowadzeniu. Dodatkowo czerwoną kartkę zobaczył kapitan Albanii, Lorik Cana.

15:25 - Doniesienia z Serie A związane z Piotrem Zielińskim. Wydawało się, że reprezentant Polski prawdopodobnie trafi do Liverpoolu, teraz jednak do gry wkroczyło Napoli.

15:05 - 5. minuta meczu i Szwajcaria wygrywa już 1:0. Błąd bramkarza drużyny z Bałkanów, Schar wysoko wyskoczył do piłki i strzałem głową wykorzystał dobrze wykonany rzut rożny. Helweci mieli przewagę od pierwszego gwizdka spotkania i bardzo szybko udało się to udokumentować golem.

15:00 - Pierwszy gwizdek w meczu Albania - Szwajcaria już za nami. Zobaczymy, kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku braci Taulanta i Granita Xhaka.

14:45 - Turecki sędzia Cuneyt Cakir poprowadzi wtorkowy mecz piłkarskich mistrzostw Europy Portugalia - Islandia w Saint-Etienne. W innym spotkaniu grupy F zaplanowanym na ten sam dzień - Austriaków z Węgrami w Bordeaux - głównym arbitrem będzie Francuz Clement Turpin.

14:15 - Szwajcarzy podali skład na mecz z Albanią:

13:40 - I wylądowali. Biało-czerwoni już w Nicei. Do 17:45, kiedy rozpocznie się konferencja z udziałem Adama Nawałki, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Glika, zdążą jeszcze odbyć oficjalny trening.

Euro 2016: piłkarze Adama Nawałki przybyli do Nicei. Mecz z Irlandią Północną coraz bliżej
13:05 - Do pierwszego dzisiejszego meczu jeszcze niecałe dwie godziny, a Albańscy kibice w Lens nie próżnują.

12:45 - Jakim składem wybiegną dziś Anglicy na mecz z Rosją? W wyjściowej jedenastce może znaleźć się nawet piątka piłkarzy Tottenhamu, w tym rewelacyjny Dele Alli, który w ubiegłym sezonie biegał jeszcze po boiskach angielskiej trzeciej ligi.

Przed wieczornym meczem do kibiców apelował Roy Hodgson:

Źródło: x-news/RUPTLY

12:30 - Ricardo Carvalho zagra w swoim ostatnim wielki turnieju.

12:00 - Polacy są już w drodze do Nicei, gdzie w niedzielę zagrają z Irlandią Północną.

11:10 Rosjanie zagrają dziś w Marsylii z Anglikami w meczu grupy B. Reprezentacja Rosji ze sporymi kłopotami wywalczyła awans do turnieju finałowego, podczas gdy Anglicy przeszli przez eliminacje jak burza i skończyli je z kompletem zwycięstw.

Trener Rosji Leonid Słucki podkreśla, że w meczu z Anglią jego zespół pokaże pełnię swych umiejętności.

00:17 słucki euro 11.6.2016.mp3 Trener Leonid Słucki przed meczem z Anglią

Tłum. "Przeczuwam, że będziemy mieli wsparcie całego kraju. Bardzo byśmy chcieli dać radość wszystkim mieszkańcom Rosji - zarówno dobrą grą, jak i pozytywnym wynikiem. A czy to mój najważniejszy mecz w karierze - o tym będzie można mówić później".

Hit soboty? Jak najbardziej, bo Anglicy mają powody do tego, by myśleć o sobie jako o jednej z najciekawszych drużyn turnieju.

10:40 - Polacy i kibice Irlandii Północnej wspólnie obejrzeli mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy. Nie doszło do żadnych większych incydentów, fani głównie przekomarzali się, kto w niedzielę strzeli więcej goli: Robert Lewandowski czy Kyle Lafferty.

Na pewno w niedzielę nie zabraknie efektownych obrazków z kibicami w roli głównej. Tutaj przedsmak:

10:00 Kibice tureccy i polscy są najbardziej skłonni do oddania jednego procenta swoich rocznych dochodów lub zrezygnowania na miesiąc z telefonu w zamian za zdobycie przez swoją reprezentację piłkarskiego mistrzostwa Europy - wynika z badania przeprowadzonego dla Grupy ING.

Badania przeprowadzono w 13 państwach. Spośród krajów, które wzięły udział w badaniu, Polacy zajęli drugie miejsce pod względem gotowości do poświęcenia swoich zarobków w zamian za triumf drużyny narodowej na Euro.

09:45 - Kolejne starcia pseudokibiców Anglii i Rosji w Marsylii. Przyjezdni potwierdzają złą opinię, która towarzyszy im od lat w piłkarskim świecie.

09:25 - Były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Anglii Kevin Keegan uważa, że zwycięzcą mistrzostw Europy, rozgrywanych we Francji, zostanie Islandia. Taką teorię przestawił podczas konferencji w Reykjaviku.

- Po uważnej obserwacji i analizie można stwierdzić, że europejski futbol zmienia się w cyklach 12 letnich. W 1992 roku ME wygrała Dania, a w 2004 - Grecja. Oba przypadki były sensacyjne, więc uważam, że i tym razem zwycięzca będzie równie nieoczekiwany, jak podczas tamtych turniejów. Moim zdaniem, będzie to Islandia. Nie jestem w stanie przewidzieć, jak ten zespół będzie grał, lecz po ocenie gry w kwalifikacjach oceniam, że świetnie funkcjonuje i zaskoczy wszystkich - powiedział Keegan, cytowany przez islandzki dziennik "Visir".

Tak przedstawialiśmy tę drużynę w naszym serwisie.

09:00 Zapraszamy do przeczytania tekstu o wczorajszym bohaterze Francuzów. Dimitri Payet ma do opowiedzenia ciekawą historię, która czyni jego magiczny występ wyjątkowym.

Gol na wagę zwycięstwa i łzy radości. Dimitri Payet zapracował na tę chwilę

8:30Zaczynamy drugi dzień turnieju i zapraszamy na naszą relację. Emocji nie zabraknie na pewno, pierwszy mecz już o godzinie 15, do walki staną Albania i Szwajcaria.

Starcie wyjątkowe z kilku powodów - Albania zadebiutuje na turnieju tej rangi, a po dwóch stronach barykady staną bracia Taulant i Granit Xhaka.

To będzie zresztą dzień debiutantów, bo aż 3 z 5 zespołów, które po raz pierwszy grają na Euro, pokaże się piłkarskiemu światu właśnie dzisiaj.