EURO 2016

Euro 2016: piłkarska uczta trwa. Lewandowski czyści strzelbę, Ronaldo lepiej strzela focha czy gole? [20. dzień mistrzostw NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 22:00
We Francji rozegrano już 44 mecze, ale przed nami kolejnych siedem spotkań. Piłkarska uczta trwa i to z udziałem biało-czerwonych. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z kolejnego dnia mistrzostw.
  • Reprezentacja Polski jest na tym etapie mistrzostw Europy po raz pierwszy w historii. - Ta drużyna zrobiła już bardzo dużo - ocenia w rozmowie z Tadeuszem Musiołem były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes PZPN ds. zagranicznych Marek Koźmiński (IAR)
  • "Biało-czerwoni" z szacunkiem podchodzą do najbliższego rywala. Zapewniają jednak, że dobrze znają swoją wartość. Z La Baule Tadeusz Musioł (IAR)
  • Marcin Nowak (PolskieRadio.pl) i dr Krzysztof Mizera, fizjolog sportu w audycji Kwadrans z Euro (PR24)
  • Ronaldo? To nie jest wytwór mediów (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Były bramkarz kadry Wojciech Kowalewski podkreśla, że kluczem do sukcesu będzie właściwa regeneracja po dotychczasowych spotkaniach (IAR)

23.55 - Kończymy naszą relację. Zapraszamy na jutro i wielkie emocje związane z meczem Polska - Portugalia

23.50 - Przypomnijmy sobie drogę Polaków do ćwierćfinału

23.30 - Niemcy narzekają na brak klasycznego napastnika. Może Manuel Neuer?

23.10 - Będziemy trzymać

22.50 - Ależ ten czas wolno leci...

22.30 - Cristiano Ronaldo popisywał się sztuczkami podczas treningu Portugalczyków

22.10 - Portugalczycy gotowi na trudny mecz z Polakami

Czytaj dalej
Euro 2016: trener Portugalii ostrożny. "Szanse na awans oceniam na 50 procent"

21.45 - Agnieszka Radwańska ma nadzieję, iż jeśli jej mecz 2. rundy Wimbledonu znajdzie się w czwartkowym planie, to zdąży na wieczorny ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw Europy Polaków. - Liczę, że zagram przed godz. 21 - podkreśliła tenisistka

Rozstawiona z numerem trzecim w Londynie Radwańska jest ambasadorką biało-czerwonych podczas Euro 2016

- Oglądałam ich wszystkie dotychczasowe mecze. Nie sądzę, bym miała jutro wolne. Chciałabym...Zawsze staram się dostosować plan treningów tak, by móc oglądać spotkania Polaków. Kibicujemy im cały czas - ja i mój team - powiedziała na konferencji prasowej

21.30 - Zapraszamy do posłuchania naszej rozmowy z Grzegorzem Bronowickim, bohaterem meczu Polska - Portugalia w Chorzowie w 2006 roku

"Chciałbym żeby wynik był taki jak 10 lat temu"

21.00 - Tak kadrowicze trenowali przed meczem z Portugalią

TVP

20.40 - Przed Michałem Pazdanem największe wyzwanie w karierze

TVP

20.20 - Jak Wam się podoba perspektywa kolejnego meczu zakończonego rzutami karnymi? Portugalczykom chyba nie bardzo

18.55 - Trwa ostatni trening kadry przed meczem z Portugalią

18.35 - Selekcjoner Adam Nawałka nie jest zaskoczony postawą swoich podopiecznych

Adam Nawałka przed meczem z Portugalią

18.10 - Zdaniem norweskich mediów Polska jest jedną z lepszych drużyn mistrzostw Europy, z "otwartą drogą" do finału, pomimo że nie pokazała jeszcze swoich możliwości i "zabójczej broni" w osobie Roberta Lewandowskiego

17.55 - Euzebiusz Smolarek uważa, że w czwartkowym ćwierćfinale mistrzostw Europy z Portugalią, polscy piłkarze mają większe szanse na zwycięstwo niż w pamiętnym meczu w Chorzowie w 2006 roku, wygranym 2:1. - Teraz wygrana będzie potwierdzeniem klasy, a nie niespodzianką. Niech znów będzie 2:1 - powiedział

17.40 - Selekcjoner Islandii Lars Lagerbaeck przyznał, że po wygranym meczu z Anglią i awansie do ćwierćfinału mistrzostw Europy pracował przez wiele godzin nad sprowadzeniem swoich piłkarzy "na ziemię" i ostudzeniem ich euforii

17.25 - Rozpoczęła się konferencja prasowa reprezentacji Polski

17.05 - Jak widać nie wszyscy są pod wrażeniem gry Islandii

Foto Olimpik/x-news

16.35 - Były reprezentant Polski Paweł Golański wspomina słynny mecz Polska - Portugalia, który odbył się 10 lat temu

16.15 - Garść statystyk przed meczem Polska - Portugalia

15.55 - Wojciech Szczęsny wie co mówi

TVP

15.35 - "Minimalizm ma na trwających mistrzostwach Europy dwa imiona: Polska i Portugalia" - napisała agencja dpa o meczu tych drużyn w ćwierćfinale piłkarskiego Euro 2016, w czwartek w Marsylii

Polska - Portugalia to mecz minimalistów

15.10 - Portugalskie media zgodnie twierdzą, że wynik czwartkowego ćwierćfinału piłkarskiego Euro pomiędzy Polską a ich drużyną będzie uzależniony od formy Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo

Lewandowski i Ronaldo kluczowi dla wyniku

14.45 - W audycji Katarzyny Bogunieckiej "Kwadrans z Euro" Marcin Nowak z portalu PolskieRadio.pl i dr Krzysztof Mizera, fizjolog sportu podsumowywali 1/8 finału mistrzostw Europy, a także mówili o szansach biało-czerwonych w ćwierćfinałowym starciu z Portugalią

Polska z Portugalią o półfinał Euro 2016

14.20 - Najlepsi kibice Euro 2016 obok Islandii i Irlandii? Fani Irlandii Północnej. Tak witali w Belfaście swoich piłkarze, a w szczególności Willa Grigga, o którym było najgłośniej w kontekście przeobienia popularnej piosenki

YouTube/AK Productions

14.00 - Portugalscy eksperci piłkarscy spodziewają się, że czwartkowy ćwierćfinał pomiędzy Polską a ich zespołem w Marsylii będzie spotkaniem zaciętym i wyrównanym. Przewidują, że jego zwycięzca zostanie finalistą turnieju

W ocenie Ruiego Melo z dziennika „A Bola” oba zespoły rozpoczną mecz od koncentrowania się na grze w defensywie i asekuracji własnej bramki

13.40 - Obrońca piłkarskiej reprezentacji Niemiec Jonas Hector opuścił środowy trening kadry przed ćwierćfinałowym meczem mistrzostw Europy przeciwko Włochom. Powodem absencji jest infekcja górnych dróg oddechowych

13.25 - Przeżyjmy jeszcze raz awans Islandczyków z komentarzem Guðmundura Benediktssona, zwanego "Gummi Benem"

13.05 - Była korespondentka Polskiego Radia w Lizbonie opowiada o reprezentacji Portugalii przed meczem z Polską

Ronaldo? To nie jest wytwór mediów

12.40 - UEFA jeszcze raz o sensacyjnym awansie Islandii. Warto dodać, że mecz swojej reprezentacji na skalistej wyspie, zamieszkałej przez około 330 tysięcy osób, oglądało w TV 99,8 proc. mieszkańców, tylko 650 osób wybrało inne zajęcie

12.20 - Polacy są już w Marsylii

12.00 - Kuba Błaszczykowski dziękuje za wsparcie Agnieszce Radwańskiej i zapewnia, że kadra także trzyma kciuki za Polkę, która dzisiaj zaczyna turniej na kortach Wimbledonu

11.40 - Cristiano Ronaldo jest blisko pobicia rekordu francuskiej legendy, Michela Platiniego, który zdobył dziewięć bramek w finałach Euro. Ronaldo na Euro we Francji też już trafił do siatki, ale daleko mu to świetnej formy. Na gwieździe reprezentacji Portugalii ciąży duża presja i czasami trudno mu jest powstrzymać emocje - piłkarzowi zdarzyło się już dziwne zachowanie podczas spotkania z dziennikarzami, czy wyrzucenie do rzeki mikrofonu jednego z przedstawicieli mediów, który chciał porozmawiać z piłkarzem, gdy ten spacerował

11.20 - Statystycy kadry wzięli pod lupę Portugalię i co im wyszło? Z 17. meczów, które wzięliśmy pod uwagę widać, że Portugalia jest najgroźniejsza tuż przed przerwą. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Portugalczycy zdobyli 7 bramek, nie tracąc w tym czasie ani jednej. Ostatnią drużyną, która strzeliła gola Portugalii między 31., a 45. minutą była reprezentacja Wysp Zielonego Przylądka, która uczyniła to dwukrotnie i wygrała 2:0. Oba zespoły spotkały się 31 marca 2015 roku

Wojtek Szczęsny o "Lewym": jak on się odblokuje to...

10.35 - Polacy już są w drodze do Marsylii

10.15 - W tym turnieju gramy dobry futbol. Jesteśmy drużyną, która prezentuje się dojrzale, gra męski, wyrachowany i mądry futbol. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz przed nami kolejny godny przeciwnik - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN

Biało-czerwoni konsekwentni - "liczy się to, co przed nami, a nie to co dalej"

09.50 - Konsternacja także w rodzinie Walijczyka Chrisa Guntera. Obrońca miał jechać do Meksyku na ślub swojego brata. Jego rodzice muszą podjąć decyzję czy dopingować jednego syna podczas ślubu, czy drugiego w ćwierćfinale Euro. Podczas konferencji Walijczyków mowa była nie tylko o "kłopotach" rodzinnych, ale także o euforii w jaką drużyna Walii wpadła po porażce Anglii z Islandią

09.30 - Piłkarz reprezentacji Walii Neil Taylor nie spodziewał się, że jego zespół awansuje do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji, i opuści przez to koncert amerykańskiej piosenkarki Beyonce. - Kupiłem bilety żonie na urodziny i nie spojrzałem na datę - tłumaczył

- Pomyślałem sobie: super, żona się cieszy z prezentu, zadanie wykonane. Ale teraz nie ma to znaczenia, jesteśmy w ćwierćfinale Euro 2016 - dodał 27-letni obrońca

Walia zagra w piątek z Belgią, a zwycięzca tej pary zmierzy się w półfinale z Polską lub Portugalią

09.20 - W czwartek czeka nas historyczny bój o półfinał mistrzostw Europy - Polacy będą musieli pokonać faworyzowanych Portugalczyków. Większość ekspertów i kibiców uważa, że rywal dysponuje najsłabszym składem od lat. Przyjrzyjmy się zatem pierwszym jedenastkom obu zespołów

08.20 - Powoli zaczynamy odliczać godziny do meczu ćwierćfinałowego Polska - Portugalia, który odbędzie się w czwartek o godzinie 21.00. Dzisiaj z La Baule nasi piłkarze przeniosą się do Marsylii. O 17:15 na Stade Velodrome odbędzie się konferencja prasowa, a o 18:30 trening, ale nie na stadionie na którym zostanie rozegrany mecz, ale w innym ośrodku treningowym

08.00 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji NA ŻYWO z kolejnego dnia Euro we Francji

Aneta Hołówek, Marcin Nowak, Bartosz Orłowski, Polskieradio.pl, PAP, IAR

aby dodać komentarz
brak

Podopieczni Adama Nawałki byli przygotowani mentalnie i piłkarsko. W meczu ze Szwajcarią, którego stawką był ćwierćfinał, wytrzymali presję i po spotkaniu zakończonym rzutami karnymi polscy reprezentanci są wśród ośmiu najlepszych drużyn Euro 2016 we Francji.
Zawodnicy reprezentacji Polski cieszą się po wygranej 5-4 w rzutach karnych ze Szwajcarią w meczu 18 finału piłkarskich mistrzostw Europy na Stade Geoffroy-Guichard w Saint Etienne
Zawodnicy reprezentacji Polski cieszą się po wygranej 5-4 w rzutach karnych ze Szwajcarią w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy na Stade Geoffroy-Guichard w Saint EtienneFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski
01'16 Adam Malecki i Michał Gąsiorowski o składzie reprezentacji Polski na mecz ze Szwajcarią (PR3)
00'31 Andrzej Janisz o składzie Polski na mecz ze Szwajcarią (PR1)
01'33 Andrzej Janisz prosto ze stadionu Saint-Etienne o atmosferze w Polskiej kadrze tuż przed meczem ze Szwajcarią (PR24)
11'34 Bartosz Orłowski z portalu sport polskieradio.pl o meczu Szwajcaria - Polska (PR24)
54'16 Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują pierwszą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
45'17 Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują pierwszą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
48'57 Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują drugą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
50'59 Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują drugą połowę meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
15'41 Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują pierwszą część dogrywki meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
15'30 Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują drugą część dogrywki meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
10'03 Andrzej Janisz i Marek Solecki komentują serię rzutów karnych w meczu Szwajcaria - Polska (PR1)
28'37 Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują dogrywkę w meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
12'40 Michał Gąsiorowski i Adam Malecki komentują serię rzutów karnych w meczu Szwajcaria - Polska (PR3)
02'08 O spotkaniu Polska - Szwajcaria z Lesławem Ćmikiewiczem rozmawiał Tomasz Kowalczyk (IAR)
więcej

Relacji ze spotkania Szwajcaria - Polska można było słuchać w radiowej Jedynce i radiowej Trójce.

Polacy mogli prowadzić już po... 30 sekundach gry. Robert Lewandowski ruszył w kierunku szwajcarskiego bramkarza Yanna Sommera, zmusił go do błędu, a piłka po jego nieudanym zagraniu trafiła do Arkadiusza Milika. Ten zdecydował się uderzyć bez przyjęcia i nie trafił z 16 metrów w praktycznie pustą bramkę. Dominacja biało-czerwonych była wyraźna przez 20 minut, a Helweci potrafili tylko raz przedostać się na polskie pole karne, lecz Blerim Dzemaili strzelił w boczną siatkę.

Fabiański ojcem awansu do ćwierćfinału [OCENY]

Później po kilku minutach wyrównanego pojedynku znowu do głosu doszli zawodnicy Adama Nawałki. Między 29. a 33. trzykrotnie zagrozili szwajcarskiej bramce. Najpierw po rzucie rożnym w dobrej sytuacji obok słupka głową uderzył Grzegorz Krychowiak, następnie Kamil Grosicki próbował przelobować wysuniętego daleko przed bramkę Sommera, a Milik z ostrego kąta kopnął nad poprzeczką.

Szwajcarzy odpowiedzieli strzałem głową Fabiana Schaera po rzucie rożnym, który nie sprawił kłopotu Łukaszowi Fabiańskiemu, a po chwili polski bramkarz wybił na róg piłkę po uderzeniu Dżemailego, która jeszcze zmieniła kierunek lotu po rykoszecie.

Aż nadeszła 39. minuta. Fabiański dalekim wyrzutem uruchomił Grosickiego, ten popędził z piłką aż na pole karne rywali i zagrał ją wzdłuż "16", Milik przepuścił, a Jakub Błaszczykowski ze stoickim spokojem płaskim strzałem pokonał Sommera. 1:0! To jego 18. gol w drużynie narodowej w 83. występie i już trzeci w ME, licząc turniej przed czterema laty.

Drugą połowę Szwajcarzy zaczęli tak, jakby chcieli jak najszybciej zapomnieć o pierwszych 45 minutach. Fabiańskiego najbardziej przeegzaminował Xherdan Shaqiri strzałem z dystansu, ale bramkarz Swansea City zdołał odbić piłkę. Biało-czerwoni opanowali sytuację, a formę Sommera sprawdzili Lewandowski i Błaszczykowski, który był blisko uzyskania gola podobnego, jak z Ukrainą, choć nie po stałym fragmencie gry.

Nerwowo zrobiło się na boisku po brutalnym faulu Schaera na Lewandowskim, po którym napastnik Bayernu Monachium długo nie podnosił się z murawy. Skończyło się żółtą kartką dla Szwajcara. Po chwili też ukarany w ten sposób został Artur Jędrzejczyk, który jakby "w odwecie" ostro potraktował Stephana Lichtsteinera.

Strzał życia Shaqiriego

W 73. minucie Fabiański popisał się fantastyczną interwencją wybijając końcami palców zmierzającą w okienko piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza.

Po tej akcji Helweci nabrali wiatru w żagle i zaatakowali z większym rozmachem. W 79. minucie w zamieszaniu na polskim polu karnym Haris Seferović trafił w poprzeczkę. Polaków szczęście opuściło w 82. minucie. Do wybitej z "szesnastki" piłki na linii pola karnego ekwilibrystycznie złożył się Shaqiri i piękną przewrotką zdobył wyrównującą bramkę. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Fabiański był bez szans. To pierwszy gol stracony przez Polaków w tym turnieju.

Do końca regulaminowego czasu gry nie działo się już nic ciekawego i już pierwszy mecz fazy pucharowej przyniósł dogrywkę.

W dogrywce żaden z zespołów nie podjął ryzyka, obawiając się kontry rywali. Polskim kibicom mocniej zabiły serca w 113. minucie, kiedy Fabiański popisał się kolejną kapitalną interwencją, tym razem po główce rezerwowego Erena Derdiyoka.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w serii rzutów karnych. Z 10 strzałów tylko jeden nie znalazł drogi do siatki. W drugiej kolejce spudłował Granit Xhaka posyłając piłkę obok prawego słupka polskiej bramki. Spośród biało-czerwonych "11" wykorzystali kolejno: Lewandowski, Milik, Kamil Glik, Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak, który przypieczętował awans i po chwili utonął w objęciach kolegów.

Polska po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Jej rywala wyłoni mecz Chorwacja - Portugalia.

Szwajcaria - Polska 1:1 (0:1), karne 4-5

Bramki: 0:1 Jakub Błaszczykowski (39.), 1:1 Xherdan Shaqiri (82.)

Żółta kartka
- Szwajcaria: Fabian Schaer, Johan Djourou. Polska: Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan.

Sędzia:
Mark Clattenburg (Anglia).

Widzów 39 000.

Szwajcaria - Polska na Euro 2016

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami (77. Gelson Fernandes), Blerim Dżemaili (58. Breel Embolo), Granit Xhaka, Admir Mehmedi (70. Eren Derdiyok) - Haris Seferović

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (101. Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (104. Sławomir Peszko) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

bor, PAP

Tak relacjonowaliśmy NA ŻYWO:

Szwajcarzy mylą się w karnych raz. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak swoją pracę wykonali bezbłędnie. Polska zagra w ćwierćfinale Euro!

Koniec dogrywki, mamy karne.

120 min - już widzieliśmy piłkę w bramce Szwajcarów, Błaszczykowski wpadł w pole karne, piłka odskoczyła jednak od rąk Sommera, dobijał jeszcze Milik, ale nieskutecznie

117 min - kartka dla Szwajcarów za faul na Robercie Lewandowskim, który ruszał z kontrą

113 min - kolejna świetna obrona Łukasza Fabiańskiego. To był błyskotliwy pokaz bramkarskich umiejętnościnaszego bramkarza, który wspaniale zanurkował, aby zablokować strzał z główki, który wykonał Eren Derdiyok z okolicy punktu wykonywania rzutów karnych

111 min - sędzia Clattenburg nie wręcza kartek Szwajcarom, ale nam, a i owszem Pazdan zobaczył kartonik

108 min - rzut rożny dla Szwajcarów, było groźnie , ale Krychowiak wybija, jednak na kolejny róg, Szwajcarzy atakują

106 min - gramy dalej

Koniec pierwszej części dogrywki.

104 min - boisko opuszcza Kamil Grosicki, wchodzi Sławomir Peszko. Czy to będzie ta zmiana, która zrobi różnicę? czy jednak będą karne?

100 min - pierwsza zmiana w naszej reprezentacji, schodzi Mączyński zmienia go Jodłowiec

97 min - Kamil Grosicki oddał strzał z rokującej pozycji tuż zza pola karnego, ale został zablokowany

95 min - Granit Xhaka próbuje szczęścia strzelając z dystansu, zostaje jednak zablokowany przez naszego obrońcę Michała Pazdana

Zaczynamy dogrywkę.

90 min + 4 - czekamy na dogrywkę

90 min +2 - faul Johana Djourou i rzut wolny dla Polski. Milik ponad poprzeczką. Czeka nas bardzo dawno nie widziana dogrywka reprezentacji Polski na mistrzowskiej imprezie

90 min - sędzia dolicza 4 minuty

81 min - Gol dla Szwajcarii. Co za piękna bramka! Zdeterminowany Xherdan Shaqiri w polu karnym popisał się akrobatycznym uderzeniem, wyskoczył wykonał najwyższej jakości uderzenie nożycami. Łukasz Fabiański tym razem był bezradny

78 min - ratuje nas poprzeczka, ależ zaatakowali Szwajcarzy. Uderzał Haris Seferovic, Szwajcar doszedł do strzału w polu karnym, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę

72 min - faul Mączyńskiego, przynajmniej tak uważa sędzia. Rzut wolny dla Szwajcarii, piłka ustawiona na około 25. metrze. Ricardo Rodriguez przymierzył idealnie, ale Fabiański zareagował bezbłędnie, obrona meczu na tę chwilę

72 min - dobra akcja Polaków, wykańczał Piszczek, ale zbyt wysoko poleciała piłka

69 min - Szwajcarzy atakują, tymczasem Milik wraca na boisko

68 min - za boiskiem Arek Milik, nadepnął go rywal i Polak na razie nie gra

66 min - coraz ostrzejsza gra naszych rywali, tym razem faulowali Fabiańskiego

65 min - Nasz obrońca, Michał Pazdan dzisiaj także w formie

62 min - akcja Kamila Grosickiego, Polak podał w pole karne, ale nie był to dobry wybór, bo tam nie było kolegów

61 min - kolejny faul na Robercie Lewandowskim, a kartek sędzia nie wyciąga nadal

55 min - groźny atak na Roberta Lewandowskiego, naszym zdaniem atakujący go Szwajcar powinien otrzymać żółtą kartkę, ale innego zdania jest sędzia Clattenburg

53 min - Trzy kolejne akcje Polaków, w ostatniej Jakub Błaszczykowski oddał strzał, ale bramkarz broni. Piłka leciała w kierunku lewego słupka. Rzut rożny dla naszej drużyny, ale wynik się nie zmienia

50 min  - Robert Lewandowski miał świetną okazję w polu bramkowym, strzelił w górną część bramki, ale Yann Sommer pewnie obronił

49 min - druga połowa rozpoczęła się od ataków naszych rywali, przeprowadzają akcję za akcja, ale nie potrafią ich zakończyć

46 min - druga połowa zaczyna się bez zmian w składach

Po pierwszej połowie nic dodać nic ująć

45 min +2 min - rzut wolny dla Polski..., ale Szwajcarzy wybijają nasz dośrodkowanie, jeszcze nożycami próbuje Grosicki, ale niecelnie, sędzia kończy pierwszą połowę

39 min -  Kamil Grosicki dośrodkowuje w pole karne, Milik przepuścił piłkę, do której dopadł Jakub Błaszczykowski i pewnie uderzył zdobywając pięknego gola, gola numer "2" na tych mistrzostwach

39 min - GOLLLLLLLLLLL! Kuba Błaszczykowski

34 min - kolejny rzut rożny dla Szwajcarów. Fabian Schar trochę uciekł spod opieki polskich obrońców i wyskoczył do dośrodkowania, ale jego główka nie zaskoczyła Łukasza Fabiańskiego

32 min - rzut rożny dla Szwajcarii, Piszczek jednak przejął piłkę i rozpoczął szybką akcję. Piłkę jako ostatni dotknął Milik, miał szanse na zdobycie gola, ale znów się nie udało

29 min - rzut rożny wykonywał Arek Milik, na główkę piłkę przyjął Grzegorz Krychowiak, ale przestrzelił ponad poprzeczką

27 min - Statystyki po 27 minutach meczu

24 min - za linią boczną leży Kuba Błaszczykowski. Wyglądało groźnie, ale Kuba wrócił do gry

20 min - Krzysztof Mączyński zdecydował się na strzał z krawędzi pola karnego, ale posłał piłkę daleko obok lewego słupka

20 min - dla rozluźnienia atmosfery ...

19 min - rzut rożny dla Polski, fajnie pomyślany, ale Arek Milik ponad poprzeczką

18 min - Robert Lewandowski dośrodkowuje w pole karne, ale bramkarz Yann Sommer jest szybszy i przechwytuje piłkę

14 min - Robert Lewandowski wpadł w pole karne mając na plecach trzech obrońców, napastnik jednak zdołał się odwrócić, ale padł na murawę przewracany przez rywali. Karnego jednak nie ma

12 min - świetna interwencja "ministra obrony" Michała Pazdana, nie dość że wybił strzał, to jeszcze z sędzią "wynegocjował", że rzut rożny Szwajcarom się nie należy

9 min - Szwajcarzy przedarli się w  nasze pole karne, Blerim Dzemaili oddał strzał, ale zatrzepotała jedynie siatka muśnięta z boku przez futbolówkę

8 min - Adam Nawałka wciąż zachowuje spokój, trener nie podniósł się jeszcze ze swojego miejsca

6 min - Arkadiusz Milik próbował zdobyć bramkę będąc w polu karnym i główkując w środek bramki. Yann Sommer pokazuje jednak wspaniały refleks i komfortowo broni zatrzymując piłkę przed bramką

5 min - Polacy zdominowali rywali, biało-czerwoni przeprowadzają akcję za akcją

1 min - Polacy zaczęli bardzo agresywnie, Lewandowski sam na sam, Yann Sommer wybił, dobijał Milik, ale ponad poprzeczką

14.57 - Wysłuchaliśmy hymnów, zaczynamy!

14.44 - Co Wy na to, aby taki gol tylko, że w wykonaniu naszych reprezentantów padł dzisiaj?

14.40 - Naszych orłów nie trzeba przedstawiać, ale dla porządku

14.39 - Tak prezentuje się jedenastka Szwajcarii

14.30 - Do meczu pozostało 30 min, napięcie rośnie

14.25 - Adam Malecki i Michał Gąsiorowski zapraszają do słuchania relacji z meczu w Trójce.

14.20 - Świat kibicuje Polakom

14.10 - I jeszcze taka prezentacja składów

14.05 - Dzisiaj na stadionie naszą reprezentację wspierać będzie

13.55 - David Guetta i Zara Larsson specjalnie dla Polski i Polaków

13.50 - A oto jedenastka Szwajcarii.

13.45 - Znamy skład w jakim reprezentacja Polski rozpocznie mecz ze Szwajcarią

13.40 - Pierwsze spotkanie ekip już za nami. Piłkarze Szwajcarii i Polski wymienili uściski na murawie stadionu Saint-Etienne. Na zdjęciu Kamil Grosicki i pomocnik reprezentacji Szwajcarii Gelson Fernandes

13.35 - 25 czerwca przejdzie do historii?

13.30 - Nasi w drodze na stadion

13.20 - Polacy także ruszają

13.20 - Szwajcarzy już wyruszyli

13.15 - Polska reprezentacja za chwilę wyruszy na stadion Saint-Etienne

13.00 - Stroje Szwajcarów podczas meczu fazy grupowej z Francją darły się jak papier, nasze koszulki nie sprawiały problemów zawodnikom, bo stroje Polaków są mocne jak i oni

12.45 - Trochę szczegółów o stadionie Saint-Etienne na którym dzisiaj zagrają Polacy

12.40 - Oni, KIBICE już tam są

12.30 - Po raz ostatni w fazie pucharowej wielkiej imprezy polscy piłkarze grali 30 lat temu. Wtedy przebrnąć 1/8 finału się nie udało. Dziś podopieczni Adama Nawałki mogą napisać nową kartę historii. O godzinie 15 w Saint-Etienne zmierzą się ze Szwajcarią. Stawką jest awans do najlepszej "ósemki" mistrzostw Europy.

Przypuszczalne składy:

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Blerim Dzemaili, Granit Xhaka, Admir Mehmedi - Breel Embolo.

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

12.30 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji NA ŻYWO z meczu Szwajcaria - Polska.