EURO 2016

Euro 2016: Portugalia doprowadziła Francję do łez [31. dzień mistrzostw]

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 23:45
24 drużyny, 51 meczów, 106 strzelonych goli - Euro dobiegło końca. W decydującym starciu w finale mistrzostw na Stade de France Portugalia pokonała Francję 1:0. Zapraszamy do naszej relacji z ostatniego dnia mistrzostw.
  • Rośnie gorączka przed finałem. Z Paryża Marek Brzeziński (IAR)
  • Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski, przewiduje, że niedzielny finał Portugalia - Francja będzie dobrym i wyrównanym meczem (IAR)
Reprezentacja Portugalii z cennym trofeum
Reprezentacja Portugalii z cennym trofeum Foto: EPA/FILIP SINGER

23.48 - Dziękujemy za śledzenie naszej relacji z ostatniego dnia mistrzostw Europy we Francji.
23.45 - Tak się cieszą mistrzowie
23.32 - Koniec meczu. Portugalia mistrzem Europy
23.29 - Tymczasem na ławce Portugalii i śmiesznie i nerwowo
23.20 - Portugalia prowadzi 1:0 po strzale Edera  od 109 minuty meczu
22.55 - Po 90. minutach meczu wciąż nie mamy rozstrzygnięcia. Chociaż w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Francja była blisko. Może w dogrywce któraś z drużyn zdobędzie gola?

22.06 - Internet na dramatCristiano Ronaldo zareagował bardzo szybko
22.04 - Na Stade de France rozpoczęła się druga połowa meczu Portugalia - Francja
21.50 - Do przerwy w meczu finałowym bez goli. Portugalska gwiazda sprzed lat, Luis Figo znudzony 51. meczem Euro
21.24 - Niestety Ronaldo musiał się poddać. Portugalia będzie grała bez swojej gwiazdy.
21.20 - Portugalia zamarła, bo Cristiano Ronaldo w 17 minucie meczu zszedł z płaczem z murawy. CR7 doznał kontuzji lewego kolana. Po kilku minutach jednak wrócił.
21.00 - Zaczęli!
20.45 - Xavi oddał puchar - jak zaznaczyła wcześniej federacja hiszpańska na cztery lata oddał - trwa ceremonia zamknięcia Euro 2016
20.30 - Przed finałem Euro wszyscy w gotowość. 3400 policjantów i żandarmów zmobilizowano do pilnowania zamkniętych dla ruchu kołowego Pól Elizejskich. Jeśli Francja wygra, to oczekiwane są tam setki tysięcy ludzi.
Czytaj dalej
Nadzwyczajne siły bezpieczeństwa zmobilizowane przed finałem Euro 2016
20.20 - Kto dzisiaj opuści Stade de France z tym pucharem?
20.05 - Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu finałowego Portugalia - Francja na naszych antenach, a także do wersji tekstowej, którą opracowuje redaktor Bartosz Orłowski.
Francuzi podtrzymają passę jako gospodarze?
19.30 - Do meczu finałowego pozostało 90 minut. Wiemy już w jakich składach zagrają Portugalczycy i Francuzi
18.15 - I taka prezentacja dzisiejszych bohaterów
17.30 - Pod Stade de France gromadzą się już kibice
17.00 - Cała Francja marzy, by dzisiaj wieczorem podziwiać piłkarskie i taneczne popisy Antoine Griezmanna
16.30 - Cristiano Ronaldo na dzisiejszy finał zaprosił żonę zmarłego w 2013 roku piłkarza StefanoBorgonovo. Włoski piłkarz  chorował na stwardnienie zanikowe boczne.
16.00 - Kto wygrywał Euro? Portugalii się to dotychczas nie udało, chociaż w 2004 grała w finale i przegrała z Grecją. Francja w mistrzostwach kontynentu złote medale odbierała dwa razy.
15.30 - W obecnej kadrze Portugalii jest dwóch zawodników, którzy grali w finale Euro 2004
15.00 - W takich strojach zaprezentują się dzisiaj piłkarze
14.30 - Każdy z portugalskich piłkarzy może zarobić za tytuł mistrza Europy nawet 300 tysięcy €. Według gazety "A Bola" premia za zwycięstwo w Euro wynosi 275 tys. €, ale zawodnikom przysługuje jeszcze dodatkowe wynagrodzenie za każdy dzień pobytu na turnieju we Francji.

14.05 - Nie spodziewam się niespodzianek - mówi medalista mistrzostw świata z 1974 roku Lesław Ćmikiewicz

00:40 Zdaniem Lesława Ćmikiewicza w finale rywale będą grali tak samo jak w całym turnieju (IAR)

13.30 - Wszystko dopięte na ostatni guzik również jeśli chodzi o finałową ceremonię

13.00 - Portugalski piłkarz Nani, który wychowywał się na mających złą sławę przedmieściach Lizbony, przyznał, że futbolowi zawdzięcza nie tylko sukcesy sportowe. - Gdyby nie piłka, może tak jak kilku kolegów wstąpiłbym na złą drogę. Dzięki niej jestem na prostej - powiedział.

Urodzonym w Republice Zielonego Przylądka Luisem Carlosem Almeidą da Cunha opiekowała się ciotka i starsi bracia, gdyż matka wyjechała do Holandii w poszukiwaniu pracy. Jeden z braci zaprowadził go na treningi do niewielkiego, położonego pod Lizboną klubu Real Massama.

- Dzięki futbolowi nie miałem czasu na myślenie o idiotyzmach i robieniu głupot. Gdybym nie został piłkarzem, pewnie tak jak koledzy z podwórka uprawiałbym capoeirę - przyznał zawodnik, który od nowego sezonu występować będzie w hiszpańskiej Valencii.

12.35 - Reprezentanci Portugalii gotowi na finałowe starcie

12.05 - Dzisiejszy finał zapowiadany jest jako pojedynek dwóch zawodników

11.35 - Najlepszy bramkarz mistrzostw?

11.05 - Reprezentanci Francji zdają sobie sprawę, że stoją przed niepowtarzalną szansą

Źródło: SNTV/x-news

10.35 - Stade de France już gotowy na wieczorne starcie

10.05 - Cała Francja wstrzyma dziś wieczorem oddech

09.35 - Przed nami wielki finał - kto zostanie dzisiaj bohaterem i uniesie puchar?

czytaj dalej
Wielki finał na Stade de France - Portugalia podejmie Francję

09.00 - Francuzi wygrywają Euro co 16 lat. Ostatni raz triumfowali w 2000 roku...

08.30 - Za nami bardzo długi miesiąc, choć tak naprawdę chcielibyśmy, żeby się nie kończył. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z 31. dnia mistrzostw!

Przemysław Kornak, Aneta Hołówek, Bartosz Orłowski, PolskieRadio.pl, PAP, IAR, Twitter