Miasto ma bogatą ofertę kulturalną i niezwykłą historię. Mieszkańcom przypomina o niej chociażby obronna Wieża Piastowska, wzniesiona w 1300 roku przez księcia Bolesława, w której przetrzymywano jeńców w zupełnych ciemnościach. Odwiedziliśmy również wartownię i zbrojownię zabytku.
Śląsk to nie tylko historia, ale również tradycja, z którą wiąże się przede wszystkim wyjątkowa kuchnia tego regionu do której zaliczają się tradycyjne kluski śląskie czy "modra kapusta".
Opole to przede wszystkim święto polskiej piosenki, o której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, odwiedzając Muzeum Polskiej Piosenki.
Ponadto w cyklu "Lato z radiem budzi ludzi" wysłuchaliśmy opowieści o Kamili, którą kilka lat temu potrącił pijany motocyklista. Pięcioletnia wówczas dziewczynka trafiła do kliniki Budzik. O jej pobycie w placówce z bratem, koleżanką oraz mamą Karoliną Pasieczną, rozmawiała Agnieszka Ciecierska.
W audycji również konkursy Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina. W cyklu "Jest jak jest" wysłuchaliśmy felietonu Piotra Lisiewicza. Kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony pająk" przeczytała Agata Kulesza. Ponadto "Strofy dla Ciebie" zinterpretował Andrzej Ferenc.
***
Tytuł audycji: Lato z radiem
Prowadzi: Monika Tarka i Robert Kilen
Reporterka: Małgorzata Raducha
Goście: Eryk Latała(przewodnik), Urszula Zajączkowska(Muzeum Śląska Opolskiego), Kaja Marchel (Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), gospodyni z Opola, Karolina Pasieczna(mama Kamili), brat i koleżanka Kamili
Data emisji: 31.07.2018
Godzina emisji: 9.00-12.00
kb/abi