Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. Bóg został objawiony w Starym Testamencie, Syn nauczał osobiście na Ziemi, a Jego służbę ukoronowało zesłanie Ducha Świętego, którego obiecał.
Przy interpretacji Biblii zesłanie Ducha Świętego, gdy apostołowie zaczęli przemawiać różnymi językami, często zestawiane jest z pomieszaniem języków przy budowie wieży Babel. W chwili Zesłania ludzkość zdołała symbolicznie przełamać wszelkie bariery i na nowo zjednoczyć się w Duchu Świętym. Podobną myśl wyraża św. Paweł, pisząc: "nie ma już Greka ani Żyda". Wkrótce wokół apostołów zgromadzą się wszystkie narody i wszystkie języki.
W audycji powiemy o tym, jak Duch Święty przedstawiany jest na kartach Pisma Świetego, w literaturze i sztuce, a także o Darach Ducha Świętego, Jego roli w sakramentach i w życiu każdego chrześcijanina.
O darach Ducha Świętego opowie ks. Emil Parafiniuk, a o przedstawieniach Ducha Świętego w sztuce – ks. Michał Janocha
Gościem w studiu będzie o. Tomasz Kot, biblista.
Ponadto w audycji:
Kalendarz
Kochane życie - Elżbieta Nowak
Felieton o. Grzegorza Dobroczyńskiego
Abyś dzień święty święcił – ks. Henryk Zieliński
Słuchowisko dla dzieci o zwierzętach w Biblii
Ważne sprawy - Joanna Ładzińska Molak będzie rozmawiała z ks. Wojciechem Sadłoniem o najnowszych statystykach uczestnictwa w mszach św. (dominicantes i communicantes) – opracowanych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego
Magazyn Z życia Kościoła w Polsce i na świecie
Prowadzenie: Mariola i Maciej Orłowscy
Wydawca: Sylwia Sułkowska