Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Daleko, niedaleko. Kubańskie inspiracje w polskim folku

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 06:00
W najnowszym odcinku naszej gawędy o historii polskiego folku wędrujemy na pogranicze bluesa, folku i... muzyki kubańskiej.
Audio
  • "Brum" - historia niezapomnianej audycji i Sławek Wierzcholski (Historia polskiego folku)
Prezydent Kuby potwierdził niedobory żywności i rosnące niezadowolenie społeczne
Prezydent Kuby potwierdził niedobory żywności i rosnące niezadowolenie społeczneFoto: Shutterstock/Julian Peters Photography

Wielowątkowa opowieść o muzycznej osobistości, jaką jest mistrz harmonijki Sławek Wierzcholski, ma swój rozdział kubański. Na harmonijce nie tylko bowiem blues brzmi dobrze, ale także taka rumba! O tym, o współpracy z Jose Torresem i fascynacją muzyką kubańską - dziś w odcinku rozstrzygamy to wspólnie ze Słuchaczami!

W tym miesiącu ukaże się książka "Bluesowy alfabet Sławka Wierzcholskiego". Będzie to swoista biografia autora ujęta w formę abecadła. Książka to zbiór anegdotycznych opowieści związanych z 42 - letnią historią zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Dzięki lekturze poznajemy bluesmana i jego życie od najmłodszych lat aż do wieku dojrzałego.
"Bluesowy alfabet Sławka Wierzcholskiego" jest skarbnicą opowieści z gwiazdami światowego bluesa i pozascenicznymi anegdotami w tle.


***

Tytuł audycjiHistoria polskiego folku

Prowadził: Wojciech Ossowski

Data emisji: 18.09.2024


Zobacz więcej na temat: Wojciech Ossowski folk