Historia

Serwis Odkryj Pałac Saski i aplikacja Czwórki nominowane do Mobile Trends Awards 2022. Zagłosuj na nas!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 05:45
Do 16 lutego br. można głosować na nasze projekty nominowane do prestiżowej nagrody Mobile Trends Awards. Oba wyróżnione przedsięwzięcia zostały w całości przygotowane przez zespół programistów portalu Polskiego Radia. 
Mobile Trends Awards 2022 - nominacje dla projektów Polskiego Radia
Mobile Trends Awards 2022 - nominacje dla projektów Polskiego RadiaFoto: PR

Aplikacja radiowej Czwórki i serwis OdkryjPałacSaski.pl to projekty nominowane w konkursie Mobile Trends Awards 2022.

- Samo znalezienie się w tym gronie jest dużym sukcesem - mówił Krzysztof Kossowski, wicedyrektor portalu PolskieRadio.pl.

Na nasze projekty można głosować do 16 lutego br. 

Nagroda Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży technologii mobilnych. Przyznawane jest firmom, które z sukcesem wykorzystały te technologie w swoich projektach. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT od kilkunastu lat wyłania najlepsze projekty w wielu kategoriach.

Projekt OdkryjPałacSaski.pl

Multimedialna, narracyjna strona internetowa stanowi interaktywną podróż przez dzieje utraconych skarbów Warszawy. Setki ilustracji, dziesiątki ciekawostek, animacji i infografik oraz łamigłówki, których rozwiązanie daje dostęp do treści premium. To wszystko czeka na odwiedzających edukacyjną platformę przygotowaną przez portal PolskieRadio.pl i Spółkę Celową Pałac Saski. 

- Odkryjpalacsaski.pl to więcej niż klasyczna strona internetowa. Chcieliśmy stworzyć coś na kształt wirtualnej wycieczki po trzech wiekach pasjonującej historii tego miejsca. Oczywiście nie było to łatwe – Internet nie lubi długich form, a mieliśmy dużo do opowiedzenia - mówi Marcin Kieruzel, koordynator projektu z zespołu IT portalu Polskiego Radia. - Staraliśmy się, aby odwiedzający stronę mógł szybko prześledzić najważniejsze wydarzenia w dziejach pałacu i poznać ludzi z nim związanych, ale również, aby mógł się dowolnie zagłębiać w tematy, które go szczególnie interesują.

Z kolei Bartłomiej Makowski z Redakcji Serwisów Specjalnych Polskiego Radia, współautor projektu, uzupełnił:

- Płyniemy przez tę historię. Zamysł był taki, żeby pokazać, że ta historia płynie, ona się rozwija. Pałac Saski jest dla nas punktem wyjścia do opowiedzenia szerszej historii Polski, dlatego w serwisie przechodzimy od szczegółu do ogółu.

Posłuchaj
10:51 PR1_mp3 2022_12_16-09-22-00.mp3 Bartłomiej Makowski z Redakcji Serwisów Specjalnych Polskiego Radia o serwisie Odkryj Pałac Saski (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Zasługą programistów są też wprowadzone do projektu pewne elementy rywalizacji, aby zaangażować odbiorców i pomóc im zrozumieć opisywane dzieje.

- Oczywiście moglibyśmy opowiadać o technicznych aspektach przedsięwzięcia. Nie jest to jednak szczególnie istotne dla odbiorcy. Końcowy efekt nie zależał zresztą tyle od technikaliów, co od dobrej współpracy kolegów i koleżanek z działu historia.polskieradio.pl, którzy odpowiadali za treści merytoryczne, od naszych świetnych grafików i zespołu programistów - mówił Marcin Kieruzel.

Aplikacja radiowej Czwórki

Aplikację tę można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.  Oferuje ona łatwy dostęp do wszystkich multimedialnych treści tworzonych przez zespół Czwórki. Można za jej pośrednictwem zarówno słuchać radia w czasie rzeczywistym, jak i odsłuchiwać audycje w formie podcastów. Słuchacze znajdą tam także pełną ramówkę, playlisty, artykuły, wywiady w formie wideo i treści z muzycznego bloga Czwórki.

Aplikacja umożliwia również tworzenie i zapisywanie własnych playlist z ulubionymi audycjami i podcastami. Z myślą o kierowcach opracowany został tryb samochodowy, pozwalający na bezpieczne słuchanie Czwórki w trakcie jazdy. 

Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Można ją pobrać tutaj.

Mobile Trends Awards 2022  nominacja dla aplikacji Czwórki Mobile Trends Awards 2022. Nominacja dla aplikacji Czwórki

Nagroda Mobile Trends Awards jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem branży technologii mobilnych. 

W edycji konkursu w 2021 roku pierwszą nagrodę w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" zdobył serwis Galaktyka Lema - interaktywny serwis internetowy, przygotowany przez portal PolskieRadio.pl w setną rocznicę urodzin pisarza.

Decyzją kapituły konkursowej serwis Polskiego Radia galaktykalema.pl doceniony został za dostosowanie formatu i objętości treści do potrzeb dzisiejszego odbiorcy oraz wykorzystanie RWD jako szansy na przygotowanie wygodniejszego sposobu przeglądania tych treści na telefonie.

Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do nagród Mobile Trends Awards 2021. W kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" kapituła doceniła - oprócz witryny galaktykalema.pl - także multimedialny interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Ponadto w kategorii "Życie codzienne" nominowano do nagrody aplikację Jedynka Polskie Radio.

Rok wcześniej, w 2020, w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i Edukacja" Polskie Radio nominowano do nagrody za stronę podcasty.polskieradio.pl oraz - razem Biurem programu "Niepodległa" - przyznano statuetkę za stronę bitwa1920.gov.pl. Wówczas w kategorii "Życie codzienne" Polskie Radio nominowano też za aplikację Polskie Radio Kierowców

im

Czytaj także

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:00
Polskie Radio otrzymało wyróżnienie w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" za serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920". Projekt znalazł się w prestiżowym gronie 15 finalistów z ponad 200 zgłoszonych inicjatyw i wydarzeń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Prix Europa" i Prix Italia". Prestiżowe nominacje dla serwisu PR "Galaktyka Lema"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 12:40
Multimedialny i interaktywny serwis internetowy Polskiego Radia "Galaktyka Lema" został nominowany do nagród "Prix Europa 2022" i "Prix Italia 2022". - Stanisław Lem był niezwykłym umysłem XX wieku. Był nie tylko pisarzem, ale także filozofem i futurystą, czyli przewidywał przyszłość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Izabella Mazurek, współautorka serwisu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serwis "Galaktyka Lema" na tzw. krótkiej liście nominowanych do Prix Italia!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 15:40
Multimedialny i interaktywny serwis internetowy Polskiego Radia "Galaktyka Lema" znalazł się na "krótkiej liście" prestiżowej Prix Italia, w kategorii: Web Fiction. - Stanisław Lem był niezwykłym umysłem XX wieku. Był nie tylko pisarzem, ale także filozofem i futurystą, czyli przewidywał przyszłość - mówi w Polskim Radiu Izabella Mazurek, współautorka serwisu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkryj Pałac Saski. Wyjątkowy projekt internetowy Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 08:00
Wyrusz w multimedialną, interaktywną podróż przez dzieje utraconych skarbów Warszawy dzięki nowoczesnej narracyjnej stronie internetowej odkryjpalacsaski.pl. Setki ilustracji, dziesiątki ciekawostek, animacji i infografik oraz łamigłówki, których rozwiązanie daje dostęp do treści premium – to wszystko czeka na odwiedzających edukacyjną platformę przygotowaną przez Polskie Radio i Spółkę Celową Pałac Saski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio nominowane do Mobile Trends Awards 2022! Ostatni dzień głosowania

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 18:30
Aplikacja radiowej Czwórki oraz serwis Pałac Saski otrzymały nominacje w konkursie Mobile Trends Awards 2022. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży technologii mobilnych, przyznawane firmom, które z sukcesem wykorzystały te technologie w swoich projektach. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłania najlepsze projekty w kilkunastu kategoriach. Głosowanie internautów w tegorocznym konkursie trwa do dziś (do czwartku 16 lutego). 
rozwiń zwiń