Кожен із цьогорічних лауреатів Нобелівської премії миру заслуговував на відзначення, — вважає професор Адам Ротфельд з Інституту міжнародних справ і колишній міністр закордонних справ Польщі.
Нобелівський комітет цього року відзначив білоруського активіста Алєся Бяляцького, російську правозахисну організацію «Меморіал» та український Центр громадянських свобод.
За словами Адама Ротфельда, рішення Нобелівського комітету можна назвати зрілим.
«Це добре, що Комітет подорослішав. Були такі відзнаки, що не свідчили про зрілість Нобелівського комітету. Мені йдеться не тільки про теперішні премії, але, наприклад, те, що ніколи не отримав цієї нагороди Магатма Ґанді, а натомість отримав Ясір Арафат. Я б міг навести декілька десятків таких прикладів. Тож, на моє переконання, це абсолютно відповідна нагорода».
Нобелівська премія миру призначається з 1901 року і є найвищою нагородою для осіб та організацій, що працюють задля миру.
Radio Lublin/М.К.