Наша мета — домогтися міжнародного суду над владою Росії, яка відповідальна за злочини в Україні; ці особи повинні відповідати за свої вчинки, — заявила у розмові з Польським прес-агентством Ганна Трушова, речниця української організації Центр громадянських свобод, яка у п’ятницю, 7 жовтня, отримала Нобелівську премію миру.
Разом із близько 30 іншими організаціями, які займаються захистом прав людини, Центр громадянських свобод створив ініціативу «Трибунал для Путіна», метою якої є документування військових злочинів в Україні, в тому числі на тимчасово окупованих територіях. Ініціатори проекту наголошують, що пішли на такі дії, аби жертви російської агресії могли вимагати справедливості.
«Збір інформації про ці трагічні події — ключовий, але не єдиний аспект нашої діяльності. Ми також підтримуємо політв’язнів, беремо участь у проекті «Голос в’язнів» (здійснюється у співпраці, зокрема з Міністерством закордонних справ України – PAP), в якому ми брали безпосередню участь у допомозі двом репресованим. Один із них був представником кримських татар з окупованого Росією Криму», — повідомила Ганна Трушова.
Ганна Трушова сказала, що премія мотивує українську організацію продовжувати працювати для жертв російської агресії. «Ми все це робимо і продовжуватимемо це робити, пам’ятаючи про нашу Батьківщину та досягнення миру», — заявила вона.
PAP/М.К.