У Польщі триватиме реформа лікарень, яка в основному передбачає їх укрупнення. У цьому запевнила міністр охорони здоров’я Ізабела Лєщина. Робота над реформою триває довше, ніж планувалось, але відомство — відкоригувавши проект — має намір її довести до завершення.
Міністр Ізабела Лещина сказала, що закон не можна призупинити, оскільки на реформу чекають місцеві урядовці, директори та пацієнти.
«Якщо лікарні закривають відділення, то тільки тому, що не вистачає спеціалістів. Тому, якщо поруч є три хірургічних відділення, то варто зробити одне добре оснащене і з повним штатом хірургічне відділення. Тому необхідна консолідація, щоб продумано домовитися, яка лікарня яке відділення залишить».
Згідно з доопрацьованою концепцією, де і скільки буде пологових будинків, визначатимуть бригади, призначені воєводами. Однак у переговорах із міністерством воєводи висловлювали побоювання, що під час укрупнення лікарень домовитися між власниками закладів буде непросто.
IAR/І.Я.