Російські військові ціляться в енергетику України. Паралізувати її — кремлівська мрія. Росіяни тільки за минулий тиждень вразили понад 30 відсотків енергетичної інфраструктури. Військовий експерт Олександр Мусієнко: «По-перше, Росія хоче спричинити незручності для громадян і економіки. Зірвати український експорт електроенергії до країн ЕС. По-друге, посіяти страх, паніку та розпач, створити ілюзію незахищенності. По-третє, відвернути хвилю критику від російського керівництва та російських військових за невдачі на фронті».
Демонстрацію сили Кремль хоче показати і Україні, і Заходу, і своїй російській аудиторії. Але ні перше, ні друге не спрацювало. Українці, заґартовані за 8 місяців війни, просто скоротили використання електроенергії і з розумінням перечекали віялові відключення. А чи спрацювали ракетні обстріли на публіку всередині Росії? Якщо і так, то ненадовго. Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак: «Росія хоче закінчити війну на власних умовах. Єдине, що змінюється, це умови, на яких Росія хоче досягти для себе миру та виходу з ізоляції. Навіть не стільки Росія, скільки російський режим хоче самозбереження. Їм потрібно вийти з цієї війни, а тому йдуть на відчайдушні кроки. Такі, як бомбардування цивільної інфраструктури».
Повністю програма «Тиждень» — у доданому файлі.
Лариса Задорожна