Українська Служба

Нація переможців

07.06.2022 19:30
619 медалей найвищого рівня – здобуток українських спортсменів за 100 днів війни з рашистами. 125 санкцій запроваджено проти спортсменів Росії та Білорусі. Українська жіноча збірна з кульової стрільби здобула командне «золото» на етапі Кубка світу в Баку. Докладніше – в огляді спортивних новин за 1-7 червня 2022 року
Аудіо
  • Огляд спортивних новин за тиждень
Жіноча збірна України після нагородження на етапі Кубка світу в Баку Фото з офіційного сайту Мінмолодьспорту України

Українці сильні на всіх фронтах, адже це нація переможців. За інформацією, яку оприлюднив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, за 100 днів війни українські спортсмени здобули 619 медалей. На всіх офіційних міжнародних змаганнях з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю здобуто 296 золотих, 176 срібних та 147 бронзових медалей. «Всією країною мужньо тримаємо стрій і виборюємо перемогу на всіх фронтах. Дякую спортсменам за перемоги на спортивному фронті. Дякую всім захисникам України, які щодня роблять можливими ці та всі майбутні наші перемоги. Пишаємося вами і вболіваємо за Україну»,  написав міністр на сторінці у мережі Facebook.

***

Вікторія Ткачук і Ганна Рижикова стали призерками змагань Golden Spike, що входять до золотої серії Світового легкоатлетичного туру, який відбувся у Чехії. Українки вперше змагалися в бігу на 300 метрів з бар’єрами і встановили особисті рекорди. Ткачук посіла друге місце, Рижикова – третє. Перемогу з найвищим результатом у світовій історії здобула Фемке Бол з Нідерландів.

***

У Джонкові відбувся відкритий чемпіонат Польщі з сучасного п’ятиборcтва cеред юнаків та юніорів, в якому взяли участь спортсмени з десяти країн світу. Українські п'ятиборці, чимало з яких тренуються у Польщі на базі в Джонкові, теж були представлені на змаганні. До речі, вони досить вдало виступили цього разу. Переможцем змагань у категорії «юнаки до 19 років» став Роман Попов, Іван Максименко у цій віковій категорії виборов «бронзу». Анастасія Чижова у категорії «юніори до 24 років» посіла п'яте місце.

***

У війні з російськими окупантами загинув майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіон світу серед юніорів 1999 року Сергій Карнаухов. Від початку війни Карнаухов захищав Україну на сході.

Внаслідок ворожої ракетної атаки у Запорізькій області загинув пауерліфтер, кандидат у майстри спорту Ігор Бондарчук. Разом зі своїми побратимами Ігор у складі підрозділу особливого призначення «КОРД» захищав Україну на передовій. У спортсмена залишилися дружина й донька. Вічна память! Герої не вмирають!

***

Мінмолодьспорт за підтримки команди Офісу Президента України продовжує посилювати санкційний тиск на Росію та Білорусь. Зокрема, вже запроваджено 125 спортивних санкцій. Вони торкнулися олімпійських, неолімпійських і паралімпійських видів спорту. Представників цих країн виключають з міжнародних спортивних організацій та усувають від участі в турнірах. За інформацією Міністерства молоді та спорту України, повна ізоляція росіян та білорусів від спорту вищих досягнень триватиме до відновлення територіальної цілісності України та відшкодування усіх завданих Україні збитків.

***

Національна збірна України з футболу поступилася команді Уельсу у фінальному поєдинку відбору на чемпіонат світу-2022. «В умовах війни, без можливості повноцінно тренуватися, збірна України видала захоплюючу серію, зупинившись за крок до тріумфу. Ви - справжні герої, всією країною неймовірно вами пишаємося!»,  так прокоментував Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт результат українських футболістів.

***

Людмила Бабак виграла дві золоті медалі на етапі Кубка світу з веслування на байдарках і каное (марафон), що відбувся у Празі. Українка завоювала дві золоті нагороди у каное-одиночці. Ще одну медаль принесла інша каноїстка Катерина Безнюк. Вона посіла друге місце. Також медаль виборов Роман Григоренко. Спортсмен завоював «бронзу» в каное-одиночці серед юніорів на короткій дистанції.

***

4 бронзові медалі здобули українські боксери на чемпіонаті Європи. Це Дмитро Замотаєв, Юрій Шестак, Юрій Захарєєв, Іван Сапун. На чемпіонаті Європи-2022 у Єревані змагалися 13 українських боксерів у всіх вагових категоріях. Так сталося, що вперше за останні 7 років українці не змогли увійти до фіналу.

***

Українки здобули «бронзу» на етапі Кубка світу з академічного веслування. Український чотириособовий жіночий екіпаж виборов бронзову медаль на першому етапі Кубка світу сезону 2022 року, що відбувся у Белграді (Сербія). Жіноча парна четвірка у складі Євгенії та Наталії Довгодько, Дарини Верхогляд, Анастасії Коженкової стала третьою.

***

Міністерство молоді та спорту України дозволило проводити в деяких місцях спортивні заходи без участі глядачів. Зокрема, йдеться про всеукраїнські спортивні змагання та навчально-тренувальні збори. У змаганнях зможуть взяти участь дорослі спортсмени і спортсмени вікової групи, що найближча до дорослих. Це свідчить про відновлення спортивного життя в Україні, що було призупинене внаслідок війни, і є запорукою успіхів на міжнародному рівні. Відновлення українського спорту має бути частиною комплексної відбудови України. Адже сьогодні тисячі спортсменів захищають Батьківщину зі зброєю в руках, а десятки загинули, захищаючи країну від рашистів.

***

Українці продовжують гордо нести титул нації переможців. Здобуте командне «золото» Кубка світу з кульової стрільби це підтверджує. Жіноча команда у складі Олени Костевич, Анастасії Німець та Оксани Ковальчук під час змагань в Баку виборола найвищу нагороду у стрільбі з малокаліберного пістолета на дистанції 25 метрів.