Українська Служба

Олімпійські ліцензії, світові спортивні дебюти, історичні перемоги

17.10.2022 18:20
Захисники «Азовсталі» відкрили матч УПЛ у Львові, польська боксерка пройшла до чвертьфіналу чемпіонату Європи, варшавська «Леґія» перемогла на чемпіонаті Польщі з баскетболу. Докладніше - у дайджесті спортивних новин за 16-17 жовтня
  -
Павло Коростильов - бронзовий призер чемпіонату світу з кульової стрільби Вікіпедія. Власність Міністерства молоді та спорту України - https://sport.gov.ua/galleries/tokio-2020-den-1,CC BY 4.0

***

Представниця Польщі Вікторія Рогалінська вийшла до чвертьфіналу чемпіонату Європи з боксу серед жінок. Під час поєдинку польська боксерка здолала гречанку Антонію Джанакопулу, забезпечивши собі вихід до чвертьфіналу у ваговій категорії 54 кг. Боротьба була непростою. Польська боксерка перемогла в першому колі — 4:1, в другому — 3:2, а в третьому поступилася — 2:3. Але підрахунок довів перемогу Рогалінської — 3:2.

У середу польська боксерка змагатиметься з українкою Анастасією Ковальчук.

***

Українець став першим в історії чемпіоном світу з паркуру у швидкості. Під час дебютного чемпіонату світу з паркуру, який відбувся в Токіо, Богдан Колмаков, який є чемпіоном Всесвітніх ігор-2022, виборов золото. У фіналі, де спортсмен змагався з італійцем Андреа Консіліні, йому вдалося першим подолати дистанцію і повторити успіх фіналу Всесвітніх ігор 2022 року.

***

Перед матчами Основного раунду відбору Євро-2023 українські футзалістки під керівництвом Олега Шайтанова провели кількаденний навчально-тренувальний збір у містечку Медзиздроє. Наразі «синьо-жовті» вже перебазувались до Познані, де з 19 по 22 жовтня проходитимуть матчі групи 2 Основного раунду Євро-2023 серед жінок.

***

На стадіоні «Арена» Львів «Динамо» і «Шахтар» зіграли матч 7 туру УПЛ. Гра закінчилась переконливою перемогою клубу гірників — 3:1. Перед початком поєдинку Гімн України виконала легендарна захисниця Маріуполя Пташка — Катерина Поліщук. Інший захисник Маріуполя Михайло Діанов наніс перший символічний удар по м'ячу.

***

Завершились поєдинки 4 туру чемпіонату Польщі з баскетболу серед чоловічих команд Таурон Баскет Ліги. Центральним протистоянням туру була гра між «Анвілом» та «Леґією», яка закінчилася перемогою варшавської команди з рахунком 78:70.

Наразі на чолі турнірної таблиці чемпіонату Польщі перебувають «Шльонск» та «Острув Велькопольский», у яких ще немає втрачених очок. Матчі п’ятого туру відбудуться з 19 по 23 жовтня.

***

У Каїрі триває чемпіонат світу з кульової стрільби. Львів’янин Павло Коростильов став бронзовим призером першості у стрільбі з пневматичного пістолета, дистанція 10 м. У цій вправі спортсмену вдалося здобути неіменну ліцензію для збірної України на Олімпійські ігри-2024.

Нагадаємо, це вже друга ліцензія для України на Олімпіаду в Парижі. Першу здобула Ірина Маловічко (стендова стрільба).

PAP, shakhtar.com, mms.gov.ua, пресслужба Асоціації футзалу України/О.К.