Визначено переможців та призерів зимових чемпіонатів України з видів спорту

28.12.2022 13:07
Попри випробування війни в Україні в розпалі спортивне життя
 ,    .  2017 .
Анастасія Меркушина, чемпіонка України у спринті. Фото 2017 р. https://uk.wikipedia.org. Picture taken by Marcus Cyron Creative Commons CC0 License CC BY-SA 4.0

Наприкінці грудня відбулись останні цього року чемпіонати України з видів спорту. Зокрема, в Яворові на Львівщині в останній день чемпіонату України з біатлону — змішаній естафеті — перемогу здобула команда з Харківщини, до складу якої увійшли: Любов Кип’яченкова, Оксана Коваленко, Олександр Пономаренко і Степан Кінаш. На другому місці — команда Сумської області. «Бронза» дісталася біатлоністам із Закарпаття. Нагадаємо, що переможцями у перс’юті стали Руслан Ткаленко і Анна Кривонос. «Золото» у спринті здобули Анастасія Меркушина та Антон Дудченко. До речі, саме Антон Дудченко та Юлія Джима у дорослій віковій категорії представлятимуть Україну у Різдвяній гонці, яка сьогодні, 28 грудня, відбудеться у німецькому Гельзенкірхені. У категорії «Юніори» Україну на цих традиційних змаганнях представлятимуть Олександра Меркушина та Віталій Мандзин. Власне, у Різдвяній гонці мав виступати Дмитро Підручний, але він проходить реабілітацію після операції на коліні.

На ще одному зимовому чемпіонаті України — з сучасного п’ятиборства у приміщенні, який відбувся у Львові, переможцем у дорослій віковій категорії серед чоловіків став Олександр Товкай, на другому місці — срібний призер Олімпійських ігор 2016 року Павло Тимощенко, «бронзу» виборов Роман Попов. Серед жінок — на першому місці Ольга Клуннікова, «срібло» здобула Ірина Бойченюк, на третьому місці — Ірина Кубрак. За словами головного тренера збірної України з сучасного п’ятиборства Юрія Мерщія, цей чемпіонат є першим стартом наступного сезону. Зокрема, це один з відбіркових етапів, на підставі результатів яких буде формуватися команда для участі в основних змаганнях 2023 року. Водночас головний тренер нагадав, що наступного  року відбудуться Європейські ігри в Кракові. За підсумками трьох найкращих стартів на початку року буде сформовано команду для участі в Іграх, які мають стати знаковою подією в європейському спорті.