Pod jego kierownictwem nasza reprezentacja zdobyła złoty medal olimpijski w Monachium w 1972 roku, III miejsce podczas finałów mistrzostw świata w 1974 roku i dwa lata później - srebrny medal olimpijski w Montrealu. Zwycięska drużyna przeszła do historii pod nazwą "Orły Górskiego". Jedną z najgłośniejszych potyczek "Orłów" był mecz na Wembley w 1973 roku. Po remisie 1:1 z Anglią Polacy awansowali do finałów mistrzostw świata. Po latach Kazimierz Górski mówił, że była to najważniejsza gra w dziejach naszego futbolu.
Kazimierz Górski zmarł 23 maja 2006 roku. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem, premierem, ministrem sportu, a także setki kibiców. Podczas uroczystości pogrzebowych nie zabrakło wychowanków wybitnego szkoleniowca, przede wszystkim piłkarzy drużyny narodowej, która pod jego wodzą święciła triumfy.
Kazimierz Górski za wybitnie zasługi dla polskiego sportu został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.
Dwa tygodnie po śmierci Kazimierza Górskiego, gdy w Niemczech rozpoczynały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006, uczczono pamięć wybitnego trenera oficjalną minutą ciszy. Kazimierz Górski był laureatem wielu nagród i wyróżnień, między innymi otrzymał najwyższe odznaczenie w światowej piłce nożnej - Złoty Order Zasługi FIFA. Pośmiertnie został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Europejskiej Unii Piłkarskiej UEFA - Rubinowym Orderem Zasługi. W Polsce znajduje się wiele miejsc upamiętniających postać wybitnego szkoleniowca. Jego imię noszą szkoły, obiekty sportowe, a także ulice. W 2015 roku został odsłonięty pomnik Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Trzymetrowy monument przedstawia trenera z piłką.
Kilka dni temu Sejm uczcił pamięć słynnego trenera, przyjmując specjalną uchwałę. "2 marca 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego - wybitnego trenera, legendarnego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski i działacza Polskiego Związku Piłki Nożnej, który stał się niekwestionowanym symbolem polskiego sportu i zajął szczególne miejsce w pamięci rodaków” - głosi przyjęta uchwała.
IAR/PAP/PP