Dyrektor Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerowych Jan Aleksander Wierzbicki mówił, że podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne technologie. - Wiemy, że są różne programy nauczania w Polsce i na Ukrainie. Natomiast my będziemy się starali te różnice zniwelować poprzez zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. One umożliwią wybranie najróżniejszych zagadnień i spowodowanie, że dzieci znajdą wspólne obszary zainteresowań, co wzmocni ich kreatywność. Technologie umożliwią badanie różnego rodzaju zjawisk - powiedział dyrektor OEIIZK.
W środę rozpoczyna się pilotaż związany z przedmiotami przyrodniczymi. Uczniowie podczas lekcji otwartych sami przeprowadzają doświadczenia, a później ich wyniki omawiają z prowadzącymi.
00:40 11780975_1.mp3 W Warszawie pilotażowe zajęcia integracyjne dla polskich i ukraińskich uczniów. Przygotowała - Katarzyna Ingram (IAR)
Dyrektorka XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta Agata Pallasch [czyt. pallasz] mówi, że zajęcia w terenie wzmacniają relacje między uczniami. - Każde zajęcia w terenie mają wpływ na integrację, mają wpływ na to, że młodzież rozmawia ze sobą, że zawierają przyjaźnie, że mogą wymieniać się własnymi doświadczeniami, bo to tutaj jest najważniejsze - mówiła dyrektorka. - Możemy się starać jako nauczyciele wspierać uczniów, pomagać im, ale powiedzmy sobie szczerze, rówieśnik, który ma podobne doświadczenia jest ich w stanie najlepiej zrozumieć - dodała Agata Pallasch.
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerowych będzie prowadził lekcje otwarte przez cały rok szkolny 2022/2023. W zajęciach mogą wziąć udział polscy i ukraińscy uczniowie oraz ich nauczyciele ze szkół na terenie województwa mazowieckiego.
IAR/dad