Redakcja Polska

Mistrzostwa Świata Katar 2022: Biało-Czerwoni zwyciężyli 2:0

26.11.2022 16:18
Piłkarska reprezentacja Polski powraca do mundialowej walki w grupie C. W drugim spotkaniu w ramach mistrzostw Biało-Czerwoni walczyli o punkty z Arabią Saudyjską. Mecz zakończył się wygraną Polaków 2:0. Spotkanie transmitowała na antenie Radiowa Jedynka, mecz komentowali Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk.
Po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Arabią SaudyjskąPAP/EPA/Ronald Wittek

W meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie w 39. minucie po bramce Piotra Zielińskiego. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przeciwnicy Biało-Czerwonych mieli szansę na wyrównanie po tym, gdy sędzia podyktował rzut karny dla Arabii. Znakomicie spisał się jednak Wojciech Szczęsny, który obronił strzał  Firasa Al-Buraikana, a następnie obronił dobitkę Mohammeda Al Breika.

Biało-Czerwoni podwyższyli swoje prowadzenie w 82. minucie spotkania po golu Roberta Lewandowskiego. Dzięki wygranej Polacy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy C z czterema punktami na koncie.

Źródło: Polskie Radio/YouTube

Po spotkaniu z Arabią Saudyjską w ostatnim meczu fazy grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się 30 listopada z Argentyną (20.00 - Doha). Wszystkie te mecze będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia.
XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.