Jak poinformował rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski, od początku czerwca liczba lotów z warszawskiego Lotniska Chopina do chicagowskiego O’Hare wzrośnie do 11 tygodniowo, a w lipcu do 12. Tym samym przewoźnik zwiększy oferowanie w porównaniu do ubiegłorocznego sezonu letniego, gdy realizował 10 połączeń tygodniowo.
Zwiększona liczba rejsów obejmie również trasę Kraków–Chicago. W tym roku LOT zaplanował cztery loty tygodniowo na tym kierunku, co pozwoli jeszcze lepiej skomunikować południową Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.
Toronto, jedna z najważniejszych destynacji LOT-u w Ameryce Północnej, również zyska dodatkowe połączenia. Od lipca narodowy przewoźnik zwiększy liczbę rejsów z Warszawy do tego kanadyjskiego miasta do 15 tygodniowo – o jedno więcej niż w ubiegłorocznym szczycie sezonu letniego.
Reorganizacja siatki połączeń do Azji
Rozszerzenie oferty lotów transatlantyckich wiąże się z dostosowaniem siatki połączeń azjatyckich. LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów do Pekinu oraz o konsolidacji lotów do Seulu. W sezonie letnim 2024 przewoźnik będzie obsługiwał trasę Warszawa–Seul-Inczon sześć razy w tygodniu (zimą było to cztery), natomiast z Wrocławia do stolicy Korei Południowej pozostanie jedno połączenie tygodniowo. Z kolei rejsy na trasie Budapeszt–Seul nie będą realizowane – w sezonie zimowym odbywały się dwa razy w tygodniu.
Transatlantyckie inwestycje i rozwój
LOT od lat konsekwentnie umacnia swoją pozycję w Ameryce Północnej. Poza Chicago i Toronto, przewoźnik lata także do Nowego Jorku (JFK i Newark), Los Angeles oraz Miami. Obsługę tras dalekodystansowych zapewniają nowoczesne Boeingi 787 Dreamliner.
Symbolicznym krokiem w stronę pasażerów podróżujących do i z USA była grudniowa inauguracja nowego saloniku biznesowego na lotnisku O’Hare w Chicago. Przestrzeń z 165 miejscami siedzącymi to pierwsza tego typu inwestycja LOT-u w Ameryce Północnej i wyraz dbałości o komfort podróżnych korzystających z jego usług.
PLL LOT – niemal wiek tradycji
Polskie Linie Lotnicze LOT, działające od 1929 roku, to jeden z najstarszych przewoźników lotniczych na świecie. Poza połączeniami transatlantyckimi oferuje również loty do Indii, Japonii oraz licznych destynacji w Europie. W 2023 roku linia przewiozła 9,7 miliona pasażerów, umacniając swoją pozycję na rynku lotniczym
PAP/dad