Ze względu na pandemię Piknik będzie miał formułę online. Tegoroczny temat przewodni Pikniku to „Klimat i My”. Przez cały tydzień odbiorcy będą mogli brać udział w spotkaniach, pokazach naukowych i warsztatach w sieci.
Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. „Piknik Naukowy Polskiego Radia, dzięki temu, że odbywa się online może być taką formą, która łączy wszystkie pokolenia, odbiorców, słuchaczy. Niezależnie od miejsca, niezależnie od wieku i niezależnie od tego, czy interesujemy się stricte naukową tematyką, czy lżejszą, popularnonaukową, bo wszystkie te aspekty znajdą się w audycjach Pikniku Naukowego w najbliższych dniach” - mówi prezes Agnieszka Kamińska.
Prezes Agnieszka Kamińska mówi, że w trakcie Pikniku słuchacze będą mogli nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć co dzieje się przed Centrum Nauki Kopernik: „Można będzie również oglądać te wszystkie pokazy, doświadczenia, które będą przeprowadzane w studiu stacjonarnym na mediach społecznościowych, w streamingu. Podglądać w jaki sposób te wydarzenia się odbywają, kto je prowadzi, jak je prowadzi. Naprawdę mnóstwo fantastycznych atrakcji, i dla słuchaczy, i dla widzów” - zachęca prezes Polskiego Radia.
Jak dodaje Prezes Agnieszka Kamińska, tegoroczny temat Pikniku jest niezwykle istotny dla całego świata: „Dlatego, że jest to jest niezmiernie ważna kwestia. Sytuacja klimatyczna na całym świecie determinuje jak żyjemy, jak się odżywiamy, czym oddychamy, a na to wszystko mamy również wpływ. A żeby mieć wpływ, musimy mieć też wiedzę i temu służy Piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum nauki Kopernik” - dodaje Agnieszka Kamińska.
Dzisiejsze spotkania na żywo będą podzielone na trzy bloki: propozycje dla najmłodszych, najciekawsze eksperymenty i wieczór dla starszych piknikowiczów. Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie pikniknaukowy.pl
IAR/ks