„Aż 74 procent klientów portalu Pracuj.pl uważa, że w przyszłości będziemy coraz częściej pracować zdalnie. Dziś dominuje praca hybrydowa, czyli łącząca pracę zdalną z wizytami w biurze” - mówi Aleksandra Skwarska, ekspertka serwisu.
„Powszechny stał się proces rekrutacji zdalnej a nasze badania pokazują, że 91 procent respondentów jest nastawiona pozytywnie bądź neutralnie to tej formy rekrutacji. W 2020 użytkownicy złożyli więcej aplikacji niż w 2019 roku. Wyraźnie wzrosło zainteresowanie ofertami z branż, które zyskały w pandemii, czyli IT i e-commerce. Pracodawcy w 2020 roku zamieścili w portalu ponad 542 tysiące ofert. Także wiosenna edycja naszych targów pracy Jobicon, w formie zdalnej, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem” - podsumowuje.
„Pierwszą aplikację wysłałam 2. listopada, będąc jeszcze w Wielkiej Brytanii. Byłam pozytywnie zaskoczona, kiedy 3. listopada zadzwonił telefon z zaproszeniem na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną” - wspomina Emilia Grodzka. „Wyjechałam z Polski po studiach i nie miałam żadnego doświadczenia pracy na rodzimym rynku. Poszukiwania nowej pracy nie chciałam zatem zostawiać na czas po powrocie do Polski. Założyłam, że wrócę ja będzie na mnie czekać stanowisko w Poznaniu. I udało się, mimo pandemii. Zdalnie odbyłam kilka rozmów o pracę, wykonałam zadania rekrutacyjne. W końcu znalazłam pracodawcę i pracę spełniającą moje oczekiwania” - zapewnia gość audycji „Kierunek: Polska”.
Na rozmowę o polskim rynku pracy w warunkach pandemii z ekspertami i Polakami, którzy do Polski wrócili zaprasza Małgorzata Frydrych.