„Język polski bez granic”- to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie.
Celem projektu jest podnoszenie świadomości językowej i promocja języka polskiego poza granicami kraju. Założeniem jest również ugruntowanie poczucia, że poprzez język można wzmacniać swoją narodową tożsamość oraz uświadomienie Polakom mieszkającym poza granicami kraju, że polszczyzna jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego warto o nią dbać i przekazywać następnym pokoleniom.
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu „Język polski bez granic”. Dziś zastanowimy się, jak można wykorzystać kulturę – w tym kulturę popularną – do nauki języka polskiego jako obcego. Od czego rozpocząć szybki elementarny kurs polskiej literatury czy kultury? Czy studenci – obcokrajowcy – są ciekawi polskiej kultury, czy mają potrzebę jej poznawania? Na te pytania odpowie dr Piotr Kajak, wicedyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej „Polonicum” Uniwersytetu Warszawskiego.
Audycja jest współfinansowana przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie" w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za Granicą.
Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer.
Do wysłuchania programu zaprasza Ewa Plisiecka.