Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: thriller w meczu Świątek i Kubota. Polacy obronili piłkę meczową i zwyciężyli

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 08:46
Iga Świątek i Łukasz Kubot po dramatycznym spotkaniu awansowali do drugiej rundy turnieju miksta Australian Open. Polska para pokonała reprezentantów gospodarzy Astrę Sharma i Johna-Patricka Smitha 2:1 (5:7, 7:6, 10:6).
  • Cezary Gurjew o wygranej pary Świątek-Kubot i komentarzach przed meczem Igi Świątek z Simoną Halep (Polskie Radio 24)
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/JASON O'BRIEN

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Serwis Australian Open 2021

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla polskiej pary. W pierwszym secie Świątek i Kubot przegrywali już 0:3. Potem udało się przełamać rywali przy tym, jak serwowała Sharma. O losach pierwszej partii przesądził 12. gem, który Świątek zaczęła od podwójnego błędu serwisowego. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali seta 5:7.

06:24 PR24_mp3 2021_02_13-11-14-13.mp3 Cezary Gurjew o wygranej pary Świątek-Kubot i komentarzach przed meczem Igi Świątek z Simoną Halep (Polskie Radio 24)

Wydawało się, że również druga partia zakończy się porażką duetu Świątek-Kubot. Polacy ponownie stracili pierwsze trzy gemy, a ich przyszłość w turnieju miksta zawisła na włosku. Ponownie zrobiło się 4:4, a w kolejnych fragmentach meczu gra toczyła się na zasadach "gem za gem". W tie-breaku Australijczycy mieli piłkę meczową, ale polska para ją obroniła. Ostatecznie to biało-czerwoni wygrali 8:6 w punktach.

Równie zacięty przebieg miał ostatni, decydujący set, w którym do wyłonienia zwycięzców potrzebny był super tie-break. Przy stanie 3:3 inicjatywę przejęli Polacy, wypracowując sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca. Ostatecznie dodatkowa partia zakończyła się wynikiem 10:6.

W kolejnej rundzie Świątek i Kubot zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Barbora Strycova/Nikola Mektić – Hayley Carter/Sander Gille. Przed Igą Świątek doba odpoczynku. W niedzielę o godz. 9 czasu polskiego zawodniczka z Warszawy zmierzy się z Rumunką Simoną Halep.

Wynik 1. rundy miksta:

Iga Świątek, Łukasz Kubot (oboje Polska) - Astra Sharma, John-Patrick Smith (oboje Australia) 5:7, 7:6 (8-6), 10-6.