MŚ Katar 2022

El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Jakub Moder poznał smak gola na Wembley. "Fajne uczucie"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 23:19
Jakub Moder zdobył bramkę dla reprezentacji Polski w meczu z Anglią, ale biało-czerwoni przegrali na Wembley 1:2. - Fajne uczucie, ale ta bramka nic nam nie dała - przyznał niepocieszony pomocnik w rozmowie z TVP Sport.
Jakub Moder zdobył gola dla Polski
Jakub Moder zdobył gola dla Polski Foto: PAP/EPA/Catherine Ivill / POOL
  • Moder zdobył bramkę po podaniu Arkadiusza Milika
  • Biało-czerwoni nie zdołali jednak sięgnąć choćby po punkt
El. MŚ 2022: Anglia - Polska. "Byliśmy zbyt bojaźliwi". Bednarek tłumaczy porażkę na Wembley

Pierwsza połowa była bezbarwna w wykonaniu podopiecznych Paulo Sousy. Mało tego, Polacy przegrywali po bramce Harry'ego Kane'a z rzutu karnego. Na szczęście po przerwie podopieczni Paulo Sousy zagrali lepiej.

W 58. minucie do siatki Anglików trafił Jakub Moder. Pomocnik Brighton&Hove Albion nie zmarnował podania Arkadiusza Milika.

- Strzelić gola na Wembley to fajne uczucie, ale ta bramka nic nam nie dała - zauważył strzelec w rozmowie z TVP Sport.

Pressing kluczem?

Biało-czerwoni w drugiej połowie grali dużo lepiej, ale ostatecznie nie wywieźli z Londynu nawet punktu. W końcówce meczu precyzyjnym strzałem popisał się Harry Maguire.

- W przerwie skorygowaliśmy kilka rzeczy i lepiej wyszliśmy do pressingu. To przyniosło efekt - wyjaśnił Moder różnicę między grą biało-czerwonych w pierwszej i w drugiej połowie.

Spotkanie na Wembley było trzecim dla reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę w ramach el. MŚ 2022. W pierwszym meczu biało-czerwoni zremisowali w Budapeszcie z Węgrami (3:3) i wygrali w Warszawie z Andorą (3:0). Rywalizacja z Anglią była ostatnią - kolejne spotkania Polacy rozegrają we wrześniu (2.09 z Albanią, 5.09 z San Marion i 8.09 rewanż z "Synami Albionu").

Całoroczne eliminacje

Eliminacje MŚ potrwają od marca do listopada 2021 roku. Na MŚ zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, zaś reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów w sezonie 2020/2021 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.

Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ 2022 ze strefy europejskiej.

Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.