Euro 2020

Euro 2020: gwiazdor Włochów zdradził plan swojej drużyny. Immobile: chcieliśmy zmęczyć Turków

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 07:59
Reprezentacja Włoch pewnie pokonała Turcję 3:0 w meczu otwierającym piłkarskie mistrzostwa Europy. Italia dominowała od początku, jednak na bramki włoscy kibice musieli czekać do drugiej połowy. Strzelec jednego z goli Ciro Immobile zapewnił po meczu, że taki właśnie był plan.
Ciro Immobile (z lewej) walczy o piłkę z Merihem Demiralem
Ciro Immobile (z lewej) walczy o piłkę z Merihem Demiralem Foto: PAP/EPA/Alberto Lingria / POOL
  • Pierwsza bramka tegorocznych mistrzostw to samobójcze trafienie Meriha Demirala
  • Do siatki drużyny znad Bosforu trafiali też Ciro Immobile i Lorenzo Insigne
  • Włosi nie przegrali już od 28 spotkań
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Tegoroczne mistrzostwa Europy zainaugurowano w Rzymie. W meczu grupy A Włosi nie dali żadnych szans Turkom. 3:0 to najmniejszy wymiar kary.

Zrealizowali taktyczny plan

Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego długo nie mogli jednak trafić do siatki rywali. Dopiero w 53. minucie wyręczył ich... Merih Demiral, który trafił do własnej bramki. Potem na listę strzelców wpisali się jeszcze Ciro Immobile i Lorenzo Insigne.

- Wykazaliśmy się cierpliwością. Turcja jest dobrą drużyną i sprawiała problemy już wielu silnym zespołom. Dlatego w pierwszej połowie próbowaliśmy ich zmęczyć, zagrywając piłkę z jednej strony na drugą - wyjaśnił Immobile w rozmowie z Rai Sport.

Gwiazdor Lazio Rzym przyznał, że Włosi długo uderzali głową w mur, jednak w końcu znaleźli sposób na turecką defensywę.

- Po przerwie Turcy byli już bardziej zmęczeni. Po straconym golu musieli natomiast bardziej się otworzyć. Wtedy pokazaliśmy naszą jakość - wyjaśnił włoski napastnik.

Powalczą o tytuł?

Podopieczni Roberto Manciniego są niepokonani od 28 spotkań. Włosi udowodnili, że są zespołem, który może włączyć się do walki o najwyższe cele podczas tegorocznych mistrzostw.

W sobotę odbędzie się drugi mecz grupy A. O godzinie 15 Walia podejmie w Baku Szwajcarię.

O godz. 21 w piątek holenderski sędzia Danny Makkelie rozpoczął pierwszy mecz 16. mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie reprezentacja Włoch pewnie ograła Turcję 3:0.