Polskie Radio
Section05
reprezentacja Turcji

Turecki bohater ukarany. Media: ćwierćfinał bez Demirala

Merih Demiral, który zdobył dwa gole dla reprezentacji Turcji w wygranym meczu z Austrią (2:1) w ćwierćfinale Euro 2024, nie zagra w sobotnim ćwierćfinale z Holandią! Środkowy obrońca został ukarany przez UEFA zawieszeniem na dwa spotkania - poinformował dziennik "Bild". To efekt celebracji drugiej bramki, podczas której Turek wykonał gest kojarzony z organizacją terrorystyczną "Szare Wilki".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 uefa

Turek porównany do legendy. "Wygralibyśmy dogrywkę"

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Austrii Ralf Rangnick nie ukrywał rozczarowania po odpadnięciu z Euro 2024 na etapie 1/8 finału. Niemiec docenił przy tym tureckiego bramkarza Merta Gunoka, który popisał się kapitalną paradą w doliczonym czasie drugiej połowy meczu. - Trudno strzelić gola, gdy w bramce stoi Gordon Banks - powiedział, porównując Turka do legendarnego golkipera reprezentacji Anglii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Austrii

Bramkarze mogli tylko patrzeć. Oto najładniejsze gole Euro

Piłkarskie mistrzostwa Europy wkraczają w decydującą fazę. W rozegranych do tej pory meczach nie brakowało emocji, zwrotów akcji i bramek. Zobacz najładniejsze z nich.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 Jude Bellingham reprezentacja Gruzji reprezentacja Rumunii reprezentacja Ukrainy reprezentacja Szwajcarii reprezentacja Szkocji reprezentacja Włoch reprezentacja Anglii reprezentacja Chorwacji reprezentacja Słowacji

Czech na ustach świata. Nie o takim rekordzie marzył na Euro

Reprezentacja Czech pożegnała się z mistrzostwami Europy w piłce nożnej na etapie fazy grupowej. Na koniec zmagań w grupie F nasi południowi sąsiedzi przegrali z Turcją 1:2, a już w 20. minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Antonin Barak. Pomocnik Fiorentiny pobił tym samym niechlubny rekord - nikt w historii mistrzostw Starego Kontynentu nie wyleciał z boiska równie szybko.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Czech