Euro 2024

Euro 2024. Antonin Barak zapisał się w historii. Najszybsza czerwona kartka mistrzostw

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2024 08:57
Reprezentacja Czech pożegnała się z mistrzostwami Europy w piłce nożnej na etapie fazy grupowej. Na koniec zmagań w grupie F nasi południowi sąsiedzi przegrali z Turcją 1:2, a już w 20. minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Antonin Barak. Pomocnik Fiorentiny pobił tym samym niechlubny rekord - nikt w historii mistrzostw Starego Kontynentu nie wyleciał z boiska równie szybko.

W środę dobiegła końca faza grupowa Euro 2024. Ostatnie rozstrzygnięcia zapadły w grupie F.

Do 1/8 finału awansowały reprezentacje Portugalii, Turcji i Gruzji, natomiast z turniejem pożegnali się Czesi. Nasi południowi sąsiedzi potrzebowali wygranej w ostatniej kolejce, tymczasem przegrali 1:2 z Turkami.

Czesi poza Euro. Gra w osłabieniu nie pomogła

Podopieczni Ivana Haska mieli utrudnione zadanie, bowiem już od 20. minuty grali w osłabieniu. Wtedy to z boiska został wyrzucony Antonin Barak.

Czeski pomocnik już w jedenastej minucie otrzymał żółtą kartkę za ciągnięcie rywala za koszulkę. Piłkarz Fiorentiny jednak się nie uspokoił i już dziewięć minut później rumuński sędzia Istvan Kovacs wyrzucił go z boiska. Drugi żółty kartonik Czech obejrzał za faul na Salihu Ozcanie.

Mimo gry w osłabieniu, Czesi długo utrzymywali remis. Wszystkie bramki padły bowiem w drugiej połowie.

Barak z historycznym "osiągnięciem"

Co ciekawe, czerwona kartka Baraka jest najszybszą w historii piłkarskich mistrzostw Europy.

Do tej pory "rekord" dzierżył słynny francuski obrońca Eric Abidal, który podczas Euro 2008 obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę w 24. minucie grupowego starcia z Włochami.