Euro 2020

Euro 2020: Daley Blind chciał opuścić mecz z Ukrainą. "Doświadczyłem tego, co Eriksen"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 15:16
Holenderski obrońca Daley Blind był bliski opuszczenia pierwszego meczu na Euro 2020 z Ukrainą. Piłkarz był wstrząśnięty sobotnimi wydarzeniami w Kopenhadze, gdzie podczas spotkania Finlandii z Danią zawał serca miał Christian Eriksen, jego były klubowy kolega.
Daley Blind
Daley BlindFoto: PAP/EPA/John Thys / POOL
  • Euro potrwa do 11 lipca. Finał zaplanowano na Wembley w Londynie - tytułu broni reprezentacja Portugalii
  • Christian Eriksen przebywa obecnie w szpitalu, a jego stan jest stabilny. Piłkarz przechodzi kolejne badania
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Zawodnik Ajaxu Amsterdam sam ma problemy z sercem w przeszłości i również zasłabł podczas jednego z meczów. Sytaucja z meczu na Parken w trakcie spotkania Dania - Finlandia, gdzie Christian Eriksen przez kilka minut był reanimowany na boisku, mocno wpłynęła na wszystkich uczestników Euro 2020. Zaraz po tym wydarzeniu w mediach pojawiło się sporo pytań o zdrowie pozostałych graczy.

Dramat z piłkarzem Interu Mediolan szczególnie odcisnął piętno na obrońcy "Oranje" Blindzie. Obaj grali w przeszłości w barwach Ajaxu  w latach 2010-2013. - Znam Christiana. Mogę go nawet nazwać przyjacielem. Ta cała sytuacja miała na mnie ogromny wpływ. To było straszne. Sam doświadczyłem podobnej sytuacji. Przyznam, że musiałem przełamać psychiczną blokadę, by móc wyjść na boisko przeciwko Ukrainie - przyznał Blind.

Przed dwoma laty u Blinda wykryto zapalenie mięśnia sercowego. Piłkarz ma wszczepiony kardiowerter-defibrylator, który monitoruje pracę serca. Podczas meczu z Ukrainą Blind opuścił murawę w 64. minucie, kiedy został zmieniony przez Nathana Ake'a. Obrońca gospodarzy schodził do szatni ze łzami w oczach, chowając twarz w koszulce. - Jestem dumny, że udało mi się przełamać blokadę. Obrazy z telewizji nie pomogły, nie spałem dobrze. W głowie miałem różne myśli. Schodząc z boiska... pojawiły się emocje - stwierdził 31-latek.

Holendrzy na inaugurację turnieju po zaciętym mecz pokonali Ukrainę 3:2. W kolejnych spotkaniach zagrają z Austrią i Macedonią Północną.

Euro 2020: pierwsze słowa Christiana Eriksena ze szpitala. "Dziękuję, nie poddam się"

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie od wygranej Włochów z Turcją (3:0). Finał ME zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

Euro 2020: mecz Holandia - Ukraina pełen zwrotów akcji. Gol Jarmołenki bramką turnieju? (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 23:12
Trzeci niedzielny mecz Euro 2020 był z pewnością tym, który postronnym kibicom podobał się najbardziej. Piękne ofensywne szarże i niespodziewane zwroty akcji w Amsterdamie na długo zostaną w pamięci widzów. Po golu w ostatnich minutach, Holendrzy pokonali Ukraińców 3:2.