Euro 2020

Euro 2020: przepiękny gol Schicka i ważne zwyciestwo Czechów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:01
Czesi pokonali Szkotów 2:0 w grupie D w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu na Euro 2020. Obie bramki zdobył napastnik Patrik Schick.
Patrik Schick w meczu Czechów ze Szkocją
Patrik Schick w meczu Czechów ze SzkocjąFoto: PAP/EPA/Petr Josek / POOL

W pierwszej połowie spotkanie Czechów i Szkotów mocno rozczarowało kibiców. Fani, którzy w niedzielny wieczór oglądali kapitalne widowisko, które zafundowały im zespoły Ukrainy i Holandii, mogli czuć spory niedosyt - tempo było wolne, obie drużyny nie były w stanie stworzyć sobie zbyt wielu okazji do tego, by zdobyć bramkę.

Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Długo wyczekiwany gol jednak padł w 42. minucie, kiedy do główki doszedł Schick, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Po przerwie można było przecierać oczy ze zdumienia - jedni i drudzy najwyraźniej pozwolili, by poniosła ich fantazja. W pierwszych kilku minutach oglądaliśmy doskonałe szanse, parady i błyskawiczne przenoszenie akcji z jednej na drugą stronę boiska. Doskonałym zwieńczeniem tego był jednak drugi gol Schicka.

Czech przejął piłkę przypadkowo, jednak zauważył, jak daleko wysunięty jest bramkarz Szkotów. Tuż po przejściu na połowę rywali zdecydował się uderzyć na bramkę. Przymierzył idealnie, Marshall nie zdążył wrócić na pozycję i Wyspiarze przegrywali już 0:2.

Szkoci nie zamierzali rezygnować z walki o korzystny wynik. Mimo, że znaleźli się w trudnej sytuacji, ruszyli do ataków. Świetnie spisywał się jednak stojący w czeskiej bramce Vaclik.

Czesi imponowali jednak spokojem i ataki rywali rozbijały się o ich blok defensywny, po stratach błyskawicznie ustawiali się w obronie i szukali przy tym swoich okazji do kontrataków.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i można przyznać, że w tym meczu Czesi wygrali zasłużenie. A druga bramka Patrika Schicka z pewnością przejdzie do historii mistrzostw Europy.

Grupa D: Szkocja - Czechy 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Patrik Schick (42-głową), 0:2 Patrik Schick (52).

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy). Widzów: 9 847.

Szkocja: David Marshall - Stephen O'Donnell (79. James Forrest), Grant Hanley, Liam Cooper, Jack Hendry (67. Callum McGregor), Andy Robertson - Stuart Armstrong (67. Ryan Fraser), John McGinn, Scott McTominay - Lyndon Dykes (79. Kevin Nisbet), Ryan Christie (46. Che Adams).

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (72. Matej Vydra), Tomas Soucek, Vladimir Darida (87. Petr Sevcik), Alex Kral (67. Tomas Holes), Jakub Jankto (72. Adam Hlozek) - Patrik Schick (87. Michael Krmencik).

Czechy - Anglia (21.00)

Tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty)
1. Czechy 1 1 0 0 2-0 3
2. Anglia 1 1 0 0 1-0 3
3. Chorwacja 1 0 0 1 0-1 0
4. Szkocja 1 0 0 1 0-2 0

Euro 2020: Daley Blind chciał opuścić mecz z Ukrainą. "Doświadczyłem tego, co Eriksen"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 15:16
Holenderski obrońca Daley Blind był bliski opuszczenia pierwszego meczu na Euro 2020 z Ukrainą. Piłkarz był wstrząśnięty sobotnimi wydarzeniami w Kopenhadze, gdzie podczas spotkania Finlandii z Danią zawał serca miał Christian Eriksen, jego były klubowy kolega.

W pierwszym meczu EURO 2020 zmierzymy się ze Słowacją. Jednym z jej liderów jest Ondrej Duda, który w przeszłości podbijał boiska Ekstraklasy. W słowackiej kadrze strzela, asystuje i ..ratuje życie.