Euro 2020

Euro 2020: 19 policjantów rannych podczas zabezpieczania finału mistrzostw na Wembley

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 06:30
19 policjantów zostało rannych podczas zabezpieczania finału Euro 2020. Brytyjska policja poinformowała, że funkcjonariusze ucierpieli w wyniku wzajemnych starć kibiców oraz ataków na mundurowych przy stadionie Wembley.
Brytyjscy funkcjonariusze ucierpieli w wyniku wzajemnych starć kibiców
Brytyjscy funkcjonariusze ucierpieli w wyniku wzajemnych starć kibicówFoto: Joel Goodman/FORUM

Ponadto Metropolitan Police przekazała w mediach społecznościowych, że wczoraj dokonała 49 zatrzymań.

Euro 2020: Włochy - Anglia. Italia wygrywa po rzutach karnych

"Nasza operacja policyjna związana z finałem Euro dobiegła końca" - poinformowała brytyjska policja na Twitterze.

Piłkarskie mistrzostwa Europy wygrała reprezentacja Włoch. W rozegranym w Londynie finale podopieczni selekcjonera Roberto Manciniego pokonali po rzutach karnych Anglików. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Anglicy objęli prowadzenie w 2. minucie po golu Luke'a Shawa. Wyrównał w 67. minucie Leonardo Bonucci. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. W konkursie "jedenastek" lepsza okazała się Italia (3-2).

Włochy sięgnęły po mistrzostwo Europy po raz drugi w historii. Wcześniej triumfowały w czempionacie Starego Kontynentu w 1968 roku.

bf

Euro 2020: UEFA ukarała Węgrów. "Dyskryminujące zachowania"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 22:15
Europejska Unia Piłkarska nałożyła karę na federację węgierską za "dyskryminujące zachowania kibiców" podczas trzech meczów reprezentacji tego kraju w mistrzostwach Europy - poinformowała w piątek UEFA.

Euro 2020: mecz reprezentacji Polski wśród najlepszych widowisk turnieju. "Pięciobramkowy thriller"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 11:33
Mecz Szwecja - Polska zajął 5. miejsce w rankingu najbardziej spektakularnych spotkań Euro 2020 przygotowanym przez portal 90min.com. Serwis przypomina, że podczas wspomnianego meczu do ostatnich sekund ważyły się losy awansu z grupy, a kibice oglądali wiele zwrotów akcji.

UEFA nałożyła na angielską federację piłkarską (FA) karę 30 tys. euro za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas półfinału mistrzostw Europy z Danią na Wembley.