Euro 2020

Euro 2020. Hiszpania "przetrwała" w meczu z Chorwacją. Media: przeżyliśmy horror

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 08:09
Komentatorzy w Hiszpanii chwalą rodzimą reprezentację za pokonanie w Kopenhadze w 1/8 finału Euro 2020 zespołu Chorwacji. Zacięte, zakończone dogrywką spotkanie, w którym podopieczni Luisa Enrique zwyciężyli 5:3, nazywają "horrorem".
Hiszpańskie media w euforii
Hiszpańskie media w euforiiFoto: PR/TT
  • Turniej Euro potrwa do 11 lipca
  • Finał zaplanowano na Wembley w Londynie - tytułu broniła reprezentacja Portugalii, która odpadła z rywalizacji
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Dzienniki "Mundo Deportivo" oraz "Sport" wskazują, że w poniedziałkowym spotkaniu zespół "La Roja" pokazał swój charakter, wytrzymując niekorzystny w regulaminowym czasie przebieg spotkania: od straty gola po kuriozalnym błędzie bramkarza, przez dwubramkowe prowadzenie, które stopniało po ponad 90 minutach meczu, co sprawiło, że potrzebna była dogrywka.

"Przetrwaliśmy to!" - podsumował na zakończenie pojedynku z Chorwacją dziennik "Mundo Deportivo", wskazując, że po katastrofalnym kiksie bramkarza Unaia Simona Hiszpania była zmuszona już w pierwszej połowie "nadrabiać straty".

Z kolei transmitujące poniedziałkowy mecz Radio Marca wskazuje, że zespół Chorwacji stracił niewiele ze swojej jakości po zmianie pokoleniowej w kadrze po mundialu w 2018 r.

- Oni ciągle są bardzo niebezpieczni. Pokonaliśmy aktualnych wicemistrzów świata! - podsumowała mecz w Kopenhadze madrycka rozgłośnia.

Tymczasem dzienniki "AS" i "Sport" chwalą trenera Luisa Enrique za cierpliwość okazaną marnującemu we wcześniejszych meczach dobre okazje strzeleckie Alvaro Moracie. Wskazują, że to jego gol zdobyty w pierwszej połowie dogrywki uspokoił występ Hiszpanów.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

- Bardzo potrzebowaliśmy tego gola – zarówno reprezentacja, jak i sam Morata - ocenił dziennik "Sport".

01:10 Musioł.mp3 O szczegółach meczu Chorwacji z Hiszpanią - Tadeusz Musioł (IAR)

Komentatorzy wskazują, że o ile w pierwszych dwóch spotkaniach fazy grupowej Hiszpania miała zaledwie jedną zdobytą bramkę, o tyle w kolejnych dwóch meczach poprawiła znacząco swoją skuteczność. Odnotowują, że w poniedziałek, podobnie, jak we wcześniejszym meczu ze Słowacją, podopieczni Luisa Enrique zdobyli aż pięć goli.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

W jednym z najciekawszych meczów 1/8 finału Euro 2020 reprezentacja Chorwacji przegrała po dogrywce na Parken w Kopenhadze z trzykrotnym triumfatorem rozgrywek Hiszpanią 3:5 i odpadła z turnieju. Podopieczni Luisa Enrique w ćwierćfinale zagrają ze Szwajcarią.