Oficjalny Nadawca Radiowy

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020

Igrzyska Paraolimpijskie: Michał Derus po pobiciu rekordu Europy. "Dałem z siebie 100 procent"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 13:52
Michał Derus wywalczył srebrny medal w biegu na 100 metrów w kategorii T47 z czasem 10.61, bijąc tym samym rekord Europy. Polak wyrównał swoje osiągnięcie sprzed pięciu lat w Rio, gdy także został wicemistrzem paraolimpijskim. - Dałem z siebie 100 procent - powiedział na mecie sprinter.
Michał Derus
Michał DerusFoto: Bartlomiej Zborowski

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.

Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Zwyciężył Brazylijczyk Petrucio Ferreira dos Santos (10,53 - rekord paraolimpijski), trzeci był jego rodak Washington Junior.

- To rezultat ponad 18 lat treningu. Nie ukrywam, że drugi olimpijski medal był moim marzeniem. Udało się je spełnić ze znacznie lepszym czasem niz w Rio de Janeiro - cieszył się Derus po biegu.

00:19 Michał Derus po zdobyciu srebra w biegu na 100 m.mp3 Michał Derus po zdobyciu srebra w biegu na 100 m

Wicemistrz paraolimpijski przyznaje jednak, że w biegu finałowym nie ustrzegł się pewnych błędów. - Dałem z siebie 100 proc. ale na drugim-trzecim kroku lekko się potknąłem. To wybiło mnie z rytmu, na szczęście stratę udało się odrobić - relacjonuje.

To czwarty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich. Biało-czerwoni wywalczyli w Tokio dwa srebrne i dwa brązowe "krążki".

aby dodać komentarz
brak

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski

Michał Derus zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w biegu na 100 metrów. Polski sprinter powtórzył swój wynik sprzed czterech lat - w finale w Rio de Janeiro także zajął drugie miejsce.