Oficjalny Nadawca Radiowy

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020

Igrzyska Paraolimpijskie. Kolejny medal dla Polski - Lech Stoltman z brązem w pchnięciu kulą

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 14:26
Lech Stoltman z brązem igrzysk paraolimpijskich i wynikiem 12,15 m w konkursie pchnięcia kulą (F55) w Tokio. To kolejny medal dla reprezentacji Polski w stolicy Japonii. Wcześniej srebro wywalczył Michał Derus w biegu na 100 metrów w kategorii T47.
Lech Stoltman
Lech StoltmanFoto: fot: Bartłomiej Zborowski
  • Igrzyska paraolimpijskie w Tokio miały odbyć się między 25 sierpnia, a 6 września 2020 roku, jednak ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 zostały przełożone na kolejny rok
  • Impreza odbędzie się w dniach 24 sierpnia – 5 września 2021 roku
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 będzie relacjonował Krzysztof Kuzak.

Polak powtórzył tym samym swój wynik sprzed pięciu lat w Rio, gdy również zajął 3. miejsce. Wygrał Wallace Santos z Brazylii, który wynikiem 12,63 m ustanowił nowy rekord świata. Drugi był Rużdi Rużdi z Bułgarii - 12,23 m.

00:35 Stoltman.mp3 Stoltman z brązem w pchnięciu kulą (IAR)

To piąty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich. Biało-czerwoni wywalczyli w Tokio dwa srebrne i trzy brązowe "krążki".

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio miały odbyć się między 25 sierpnia, a 6 września 2020 roku, jednak ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa zostały przełożone na kolejny rok i odbędą się w terminie 24 sierpnia – 5 września 2021 roku.

Polska reprezentacja składa się z 89 zawodników, którzy wezmą udział w 12 dyscyplinach.

Igrzyska Paraolimpijskie. Natalia Partyka: to wyzwanie, gdy wieszają ci złoto na szyi przed podejściem do stołu

Pięć lat temu w Rio polska ekipa zdobyła 39 medali — dziewięć złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. W tej klasyfikacji Biało-Czerwoni zajęli 10. miejsce.

PROGRAM:

terminarz.PNG
aby dodać komentarz
brak

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski

Igrzyska Paraolimpijskie: Michał Derus po pobiciu rekordu Europy. "Dałem z siebie 100 procent"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 13:52
Michał Derus wywalczył srebrny medal w biegu na 100 metrów w kategorii T47 z czasem 10.61, bijąc tym samym rekord Europy. Polak wyrównał swoje osiągnięcie sprzed pięciu lat w Rio, gdy także został wicemistrzem paraolimpijskim. - Dałem z siebie 100 procent - powiedział na mecie sprinter.

Michał Derus o trudnościach na początku medalowego biegu. "Udało się to odrobić"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 13:59