Oficjalny Nadawca Radiowy

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020

Igrzyska Paraolimpijskie: strzelanie na medal. Szymon Sowiński wicemistrzem

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:47
Strzelec Szymon Sowiński zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polak po dwóch dogrywkach zajął drugie miejsce w strzelaniu na 25 m (30+30 strzałów).
Szymon Sowiński ze srebrnym medalem
Szymon Sowiński ze srebrnym medalemFoto: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.

Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Po złoto sięgnął Xing Huang z Chin, który pobił rekord olimpijski - 27 punktów. Reprezentant Polski osiągnął 21 pkt. Po brąz sięgnął Ukrainiec Oleksii Deysiuk (20 pkt).

Dogrywki dały medal

Sowiński w eliminacjach miał piąty wynik, ale w finale pokazał klasę. Polak potrzebował dwóch dogrywek, najpierw o medal, a potem o drugie miejsce.

Z obu wyszedł zwycięsko, co poskutkowało srebrnym medalem igrzysk paraolimpijskich.

Polacy mają już 19 medali (3-6-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci — Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden medal Polska może stracić

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany Biało-Czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

01:18 Szymon Sowiński (online-audio-converter.com).mp3 Szymon Sowiński po zdobyciu srebrnego medalu: Na finale byłem wypoczęty (PR)

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio miały odbyć się między 25 sierpnia, a 6 września 2020 roku, jednak ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa zostały przełożone na kolejny rok i odbędą się w terminie 24 sierpnia – 5 września 2021 roku.

Polska reprezentacja składa się z 89 zawodników, którzy wezmą udział w 12 dyscyplinach.

aby dodać komentarz
brak

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski

Natalia Partyka i Karolina Pęk w rywalizacji drużynowej turnieju paratenisa stołowego (kl.9-10) wygrały w półfinale z Brazylijkami 2:0 i awansowały do finału turnieju.

Róża Kozakowska zdobyła w środę srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w pchnięciu kulą (F32). To 18. krążek Biało-Czerwonych w zawodach w Tokio. Wygrała Ukrainka Anastazja Moskalenko.