Katar 2022
Section06

Katar 2022: piękny gest "Canarinhos". Brazylia gra z Pele

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 09:55
Reprezentacja Brazylii awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze po wygranej z Koreą Południową 4:1. Po meczu "Canarinhos" pokazali światu transparent zaadresowany do Pelego, jednego z najlepszych piłkarzy w historii.
Brazylijczycy zadedykowali awans do ćwierćfinału Pelemu
Brazylijczycy zadedykowali awans do ćwierćfinału Pelemu Foto: PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Brazylijczycy potwierdzili, że są jednym z głównych kandydatów do wygrania mundialu. W poniedziałek "Canarinhos" już do przerwy prowadzili 4:0. W drugiej połowie selekcjoner Tite dokonywał zmian, na boisku pojawił się nawet trzeci bramkarz Weverton, a ambitnie grający Koreańczycy zdołali zdobyć honorowego gola.

Nie zmąciło to jednak radości reprezentantów Brazylii, którzy najpierw tańcem i zabawą celebrowali gole, a po ostatnim gwizdku cieszyli się z awansu do ćwierćfinału.

Wygraną z azjatyckim zespołem "Canarinhos" zadedykowali legendzie brazylijskiego futbolu Pelemu, który w ostatnich dniach trafił do szpitala, a media obiegły wieści o złym stanie zdrowia jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii.

„Będę oglądać mecz tutaj w szpitalu i będę wspierać każdego z was. Powodzenia nasza Brazylio!" - napisał przed meczem 82-letni Pele w mediach społecznościowych. Słynny Brazylijczyk dodał też zdjęcie z 1958 roku, na którym spacerował po ulicach Sztokholmu. To właśnie w Szwecji odbył się wówczas mundial, na którym gwiazda 17-letniego piłkarza rozbłysła.

Tuż po zakończeniu meczu to obecni reprezentanci zwrócili się do swojego wielkiego przeciwnika. Cała drużyna stanęła do zdjęcia z napisem "Pele" i podobizną legendarnego piłkarza.