Katar 2022
Section06

Katar 2022: Hiszpania - Niemcy. Hit na remis, w grupie E wszystko jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 21:58
Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 w meczu drugiej kolejki grupy E piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Taki wynik w grupowym szlagierze oznacza, że wszystkie drużyny w tej grupie wciąż liczą się w walce o awans, ale żadna nie może być pewna gry w 1/8 finału.
Jamal Musiala (przy piłce) walczy z Hiszpanami: Pedrim (z lewej) i Gavim
Jamal Musiala (przy piłce) walczy z Hiszpanami: Pedrim (z lewej) i Gavim Foto: PAP/EPA/Rungroj Yongrit

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Reprezentacja Hiszpanii doskonale rozpoczęła mistrzostwa świata w Katarze. Podopieczni Luisa Enrique rozbili Kostarykę aż 7:0. Nic dziwnego, że "La Furia Roja" była uznawana za faworyta hitowego starcia grupy E.

Niemcy w swoim pierwszym meczu sensacyjnie ulegli bowiem Japonii 1:2. Wydawało się, że niedzielne spotkanie będzie dla podopiecznych Hansiego Flicka "meczem o wszystko", ale ich sytuację poprawili Kostarykanie. Piłkarze z Ameryki Środkowej niespodziewanie pokonali bowiem Japonię 1:0

Mecz w Al-Chaur był jednak bardzo wyrównany.

Bez bramek do przerwy

Już w siódmej minucie klasę pokazał niemiecki bramkarz. Manuel Neuer sparował na poprzeczkę groźne uderzenie Daniego Olmo. Hiszpanie początkowo byli groźniejsi - w 22. minucie niewiele pomylił się Jordi Alba.

Pierwsza groźna okazja dla naszych zachodnich sąsiadów nadeszła w 25. minucie. Po złym wybiciu bramkarza Unaia Simona szansę na gola miał Serge Gnabry, który jednak uderzył obok bramki.

Na listę strzelców mógł wpisać się też Ferran Torres. Hiszpan fatalnie jednak spudłował w 33. minucie. Skrzydłowy FC Barcelony posłał piłkę nad poprzeczką po świetnym dośrodkowaniu Olmo.

W pierwszej połowie nie uświadczyliśmy goli, choć w 39. minucie piłka zatrzepotała w siatce Hiszpanów. Po rzucie wolnym do siatki trafił Antonio Ruediger, który był jednak na spalonym.

Rezerwowi trafiali do siatki

W drugiej części gry było ciekawiej. Przede wszystkim padły bramki. W 56. minucie na prowadzenie powinni wyjść Niemcy - Simon obronił jednak strzał Joshui Kimmicha. Niewykorzystana okazja zemściła się już sześć minut później.

Hiszpanie przeprowadzili świetną akcję lewą stroną. Olmo zagrał do Alby, a ten dośrodkował w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się rezerwowy Alvaro Morata, który pokonał Neuera i dał prowadzenie drużynie z Półwyspu Iberyjskiego.

Zaledwie dwie minuty później powinno być 2:0, ale Marco Asensio uderzył tak, jakby pomylił dyscypliny i myślał, że jest rugbystą...

Trener Niemców Hansi Flick przeprowadził aż trzy zmiany w 69. minucie. Jednym z wprowadzonych na murawę był Niclas Fuellkrug, dla którego był to dopiero trzeci występ w narodowych barwach. Jak się później okazało, napastnik Werderu Brema został bohaterem.

Czterokrotni mistrzowie świata napierali. W 73. minucie wykazał się Simon, broniąc strzał Musiali. Wyrównanie nastąpiło dopiero dziesięć minut później.

Tym razem Niemcy rozegrali bardzo ładną akcję. Leroy Sane podał do Musiali, a ten odegrał do Fuellkruga. Niemiecki napastnik huknął na bramkę i doprowadził do wyrównania!

Zacięta sytuacja w grupie E

Po dwóch kolejkach w grupie E prowadzi Hiszpania z czterema punktami przed Japonią (3 pkt), Kostaryką (3 pkt) i Niemcami (1 pkt). Każda z drużyn może więc awansować.

W czwartek Hiszpania zagra z Japonią, a Niemcy z Kostaryką.

00:47 Musioł.mp3 Tadeusz Musioł opowiada o meczu Hiszpania - Niemcy (IAR)

01:08 Hiszpania Niemcy 1 1 Z Berlina - Wojciech Osiński.mp3 Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 w niedzielnym meczu 2. kolejki grupy E. Z Berlina - Wojciech Osiński (IAR)

Grupa E: Hiszpania - Niemcy 1:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Alvaro Morata (62), 1:1 Niclas Fuellkrug (83).

Żółta kartka - Hiszpania: Sergio Busquets. Niemcy: Thilo Kehrer, Leon Goretzka, Joshua Kimmich.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia). Widzów: 68 895.

Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal, Aymeric Laporte, Rodri Hernandez, Jordi Alba (82. Alejandro Balde) - Sergio Busquets, Gavi (66. Nico Williams), Pedri Gonzalez - Ferran Torres (54. Alvaro Morata), Marco Asensio (66. Koke Resurreccion), Dani Olmo.

Niemcy: Manuel Neuer - David Raum (87. Nico Schlotterbeck), Antonio Rudiger, Thilo Kehrer (70. Lukas Klostermann), Niklas Suele - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (70. Leroy Sane), Jamal Musiala, Leon Goretzka, Serge Gnabry (85. Jonas Hofmann) - Thomas Mueller (70. Niclas Fuellkrug).

Zapis relacji na żywo:

21:54

My już kończymy naszą relację. W grupie E wszystko jest jeszcze możliwe.

Niemcy zajmują jednak ostatnie miejsce i w ostatniej kolejce muszą wygrać z Kostaryką, by awansować do 1/8 finału.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobranoc!

21:53

90. + 5 - To powinien być gol dla Niemców!

Sane dostał świetną piłkę, ale za daleko wygonił się z piłką i musiał ratować się podaniem. Hiszpanie wybili jednak na rzut rożny.

A po kornerze piłkę złapał Simon.

KONIEC MECZU. REMIS W HICIE GRUPY E.

21:52

90. + 4 - Bardzo nieudany rzut rożny Niemców.

Kimmich wrzucił właściwie do nikogo.

21:48

90. minuta - Holenderski sędzia Danny Makkelie dolicza sześć minut do drugiej połowy meczu.

Jeszcze będą emocje!

21:47

89. minuta - Morata dostał piłkę od Williamsa, ale za długo czekał ze strzałem!

Schlotterbeck wrócił i perfekcyjnym wślizgiem wybił piłkę.

21:44

87. minuta - I jeszcze jeden rezerwowy wchodzi na boisko. Nico Schlotterbeck melduje się na placu gry.

Obrońca Borussii Dortmund zmienia Davida Rauma.

21:42

84. minuta - Kolejna zmiana u Niemców. Jonas Hofmann na boisku.

Gnabry opuścił murawę.

21:40

83. minuta - Wyrównanie! Rezerwowy bohaterem Niemców! Niclas Fuellkrug trafia!

Piękna akcja - Sane do Musiali, ten do Fuellkruga. Niemiecki napastnik nie dał szans Simonowi!

21:40

82. minuta - Kolejna zmiana w reprezentacji Hiszpanii.

Jeden lewy obrońca Barcelony zmienia drugiego - Alejandro Balde za Jordiego Albę.

21:38

80. minuta - Kimmich trafia w mur.

Był rzut rożny, ale zakończył się... kontrą Hiszpanów. Williams nie dobiegł jednak do piłki.

21:37

79. minuta - Sane szarżował w polu karnym, ale w ostatniej chwili został powstrzymany!

Po chwili faul na Goretzce i będzie rzut wolny!

Dogodna pozycja dla Niemców!

21:34

76. minuta - Niemcy próbują zbudować atak.

Póki co, gra toczy się jednak głównie w środku pola.

21:31

73. minuta - Co to była za okazja dla Niemców! Świetna obrona Simona!

Sane znakomicie zagrał do Musiali, ale młody pomocnik naszych zachodnich sąsiadów uderzył w bramkarza!

Po rzucie rożnym nad bramką główkował Fuellkrug.

21:30

72. minuta - Było blisko wyrównania!

Musiala poradził sobie z Albą i dograł do Fuellkruga. Napastnik Werderu źle trafił jednak w piłkę.

21:27

69. minuta - Spokojniejszy fragment meczu. Hansi Flick zmienia aż trzech zawodników.

Ilkay Gundogan, Thilo Kehrer i Thomas Mueller poza boiskiem. W ich miejsce Leroy Sane, Lukas Klostermann i Niclas Fuellkrug.

21:23

66. minuta - Kolejne zmiany w drużynie Hiszpanii.

Nico Williams zastępuje Marco Asensio, a Koke zmienia Gaviego.

21:23

65. minuta - Powinno być 2:0... Asensio jednak uderzył w stylu znanym z rugby...

Pomocnik Realu Madryt zmarnował świetne podanie Olmo.

21:19

62. minuta  - GOOOL DLA HISZPANII! ALVARO MORATA!

Piękna akcja - na lewej stronie Olmo dograł do Alby, a ten wrzucił w pole karne. Morata uprzedził Nikasa Suele i wyprowadził Hiszpanów na prowadzenie!

21:18

60. minuta - Kolejny Niemiec z żółtą kartką.

Kimmich ukarany za faul na Olmo.

21:17

58. minuta - Neuer pewnie broni strzał Daniego Olmo.

Niezbyt udane uderzenie z dystansu.

21:15

57. minuta - Goretzka faulował wychodzącego z kontrą Marco Asensio.

Zasłużona żółta kartka.

21:14

56. minuta - Simon ratuje Hiszpanię!

Guendogan wyłożył piłkę Joshui Kimmichowi, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza!

21:11

54. minuta - Pierwsza zmiana u Hiszpanów.

Alvaro Morata na boisku. Zmienia Torresa.

21:10

53. minuta - Długa piłka do Gnabry'ego, ale w porę wyszedł Simon.

Hiszpański bramkarz był czujny.

21:07

50. minuta - Rzut wolny dla Niemców z dogodnej pozycji.

Guendogan był faulowany przez Busquetsa.

Ze stałego fragmentu nic jednak nie wynikło.

21:05

47. minuta - Ładna akcja Hiszpanów, ale Neuer przeciął dośrodkowanie Torresa.

W odpowiedzi po dośrodkowaniu Rauma szarżował Thomas Mueller, jednak był na spalonym.

21:03

46. minuta - Zaczęliśmy drugą połowę!

W obu ekipach bez zmian.

20:47

45. + 2 - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ BRAMEK W HICIE GRUPY E.

Oby po przerwie było ciekawiej. Wracamy z relacją za kwadrans.

20:45

45. minuta - Po rzucie wolnym uderzał Ruediger.

Simon niezbyt pewnie, ale jednak złapał piłkę.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

20:44

44. minuta - Sergio Busquets z żółtą kartką.

Ciągnął Musialę za koszulkę.

20:43

43. minuta - Hiszpanie wysoko pressują, jednak nie mogą odebrać rywalom piłki.

Niemcy nie atakują jednak zbyt ochoczo.

20:39

39. minuta - GOOOOOL DLA NIEMCÓW! A jednak nie!

Antonio Ruediger trafił do siatki po rzucie wolnym, jednak był na spalonym.

Nadal 0-0!

20:36

37. minuta - Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu.

Ostre wejście Thilo Kehrera w nogi Ferrana Torresa.

20:35

35. minuta - Po rzucie rożnym uderzał Torres, ale został zablokowany.

Świetna interwencja Jamala Musiali w defensywie.

20:33

33. minuta - Hiszpanie marnują kolejną świetną okazję.

Olmo wyłożył piłkę Torresowi, ale ten uderzył nad bramką!

Po chwili okazało się jednak, iż Olmo był wcześniej na pozycji spalonej.

20:30

30. minuta - Antonio Ruediger zdecydował się na strzał z dystansu.

Dla Niemców chyba lepiej byłoby jednak, gdyby podjął inną decyzję. Bardzo niecelne uderzenie.

20:27

27. minuta - Ferran Torres mógł zdobyć bramkę, jednak źle przyjął piłkę.

Próbował jeszcze oddać strzał, ale skończyło się na rykoszecie od nóg Davida Rauma.

20:25

25. minuta - Teraz to Niemcy mieli okazję bramkową!

Fatalne wybicie Simona sprawiło, że Gnabry dostał piłkę za darmo. Niemiecki skrzydłowy uderzył lewą nogą obok bramki.

20:21

22. minuta - Strzał z dystansu Jordiego Alby!

Było bardzo blisko, piłka wylądowała jednak przy bocznej siatce.

20:19

20. minuta - Niemcy ostro grają w środku pola.

Nie są jednak w stanie przeprowadzić jakiejś spektakularnej kontry.

20:17

18. minuta - Po kiksie Carvajala hiszpańscy kibice mogli zacząć się obawiać.

Piłka ląduje jednak w rękawicach Simona.

20:14

14. minuta - Hiszpanie częściej przy piłce.

Ciężko jednak mówić o dominacji podopiecznych Luisa Enrique.

20:10

10. minuta - Niemcy próbują uspokoić grę. Przed chwilą mieli świetną kontrę!

Leon Goretzka ruszył z kontrą i zagrał do Serge'a Gnabry'ego.

Strzał skrzydłowego Bayernu obronił Unai Simon, ale i tak był spalony.

20:07

7. minuta - Co za sytuacja dla Hiszpanii!

Świetny strzał Daniego Olmo i Manuel Neuer sparował piłkę na poprzeczkę!

20:04

5. minuta - Carvajal zagrał do Pedriego, ale temu odskoczyła piłka.

Hiszpan miał niezłą pozycję do strzału zza pola karnego.

20:03

3. minuta - Spokojny początek meczu.

Hiszpanie częściej przy piłce, ale póki co, niewiele z tego wynika.

20:00

19.59  - Zaczęliśmy hitowe starcie!

Sędzią jest Holender Danny Mekkelie.

19:53

19.53 - Oba zespoły wychodzą z tunelu na Al-Bayt Stadium w Al-Chaur.

Za chwilę hymny narodowe!

19:46

19.46 - Jak wyglądają składy na dzisiejszy mecz?

Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal, Rodri, Aymeric Laporte, Jordi Alba - Sergio Busquets, Gavi, Pedri - Ferran Torres, Dani Olmo, Marco Asensio

Niemcy: Manuel Neuer - Thilo Kehrer, Antonio Ruediger, Niklas Suele, David Raum - Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Ilkay Guendogan, Jamal Musiala -  Serge Gnabry, Thomas Mueller

19:42

19.42 - Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu grupy E Hiszpania - Niemcy, który bez wątpienia jest hitem fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze!

Reprezentacja Hiszpanii doskonale rozpoczęła mistrzostwa świata w Katarze. Podopieczni Luisa Enrique rozbili Kostarykę aż 7:0. Nic dziwnego, że "La Furia Roja" jest uznawana za faworyta hitowego starcia grupy E.

Niemcy w swoim pierwszym meczu sensacyjnie ulegli bowiem Japonii 1:2. Wydawało się, że niedzielne spotkanie będzie dla podopiecznych Hansiego Flicka "meczem o wszystko", ale ich sytuacje poprawili Kostarykanie. Piłkarze z Ameryki Środkowej niespodziewanie pokonali bowiem Japonię 1:0