Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Polska - Argentyna. Karny obroniony. Tak Szczęsny przechytrzył Messiego [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 20:55
Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w meczu Mistrzostw Świata Katar 2022 z Argentyną. Polski bramkarz nie dał się pokonać Leo Messiemu. Szczęsny na mundialu w Katarze już obronił karnego w meczu z Arabią Saudyjską. Jest drugim w historii polskim golkiperem, po Janie Tomaszewskim, który podczas MŚ nie dał się pokonać z jedenastu metrów.
Wojciech Szczęsny w akcji, po której obronił rzut karny w meczu z Argentyną
Wojciech Szczęsny w akcji, po której obronił rzut karny w meczu z Argentyną Foto: EPA/Georgi Licovski

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Polska - Argentyna - przegraliśmy, ale awansowaliśmy

W 39. minucie karnego dla "Albicelestes" nie wykorzystał Lionel Messi. Strzał obronił bramkarz Biało-Czerwonych Wojciech Szczęsny. Niedługo po zmianie stron Argentyńczycy objęli prowadzenie po golu Alexisa Mac Allistera (46). Wynik ustalił w 67. minucie Julian Alvarez.

W drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska uległa Meksykowi 1:2 (0:0). W tabeli triumfowała Argentyna (6 pkt) przed Polską i Meksykiem (po 4 pkt). O awansie Biało-Czerwonych zadecydował lepszy bilans bramkowy. 4. - Arabia Saudyjska (3 pkt).

<<< RELACJA Z MECZU POLSKA - ARGENTYNA >>>

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.