Czasowy wzrost VAT o 1 procent.
migracja
migrator migrator
29.07.2010
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przyznał po spotkaniu zarządu Platformy Obywatelskiej, że na 2 - 3 lata jest rozważana podwyżka VAT o 1 procent
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przyznał po spotkaniu zarządu Platformy Obywatelskiej, że jest rozważana podwyżka VAT o 1 procent. Pełniący obowiązki głowy państwa Grzegorz Schetyna zastrzegł, że ewentualna podwyżka nie obejmie żywności i zostanie wprowadzona na 2-3 lata. Dodatkowe wpływy do budżetu wyniosą rocznie około 5 miliardów złotych.
Marszałek Schetyna podkreślił, że podwyżka podatków to ostateczność, zadeklarował, że nie wzrosną stawki podatków dochodowych oraz składka rentowa.
Grzegorz Schetyna podkreślił, że ewentualna podwyżka VAT zostanie tak wprowadzona, by była jak najmniej dotkliwa dla obywateli. Dodał, że minister finansów będzie analizował skutki wzrostu stawki na budownictwo. Wyraził nadzieję, że ludzie ze zrozumieniem przyjmą możliwą podwyżkę.
Marszałek powiedział, że w czasie spotkania rozmawiano także o ograniczeniu wydatków na wojsko.
Marszałek poinformował, że we wtorek zaczną się rozmowy z szefami innych klubów na temat finansów publicznych.
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/łp/pbp