W programie obrad jest drugie czytanie projektu ustawy medialnej. Proponowane rozwiązania są wynikiem kompromisu pomiędzy koalicją, a Lewicą. Przewidują one likwidację abonamentu, co oznacza, że publiczne radio i telewizja będą finansowane z budżetu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pomysłodawcy zakładają, że środki z publicznej kasy wynosiłyby około 900 milionów. Poprawka Lewicy natomiast przewidują zwiększenie tej kwoty o 25 procent, czyli corocznie miałaby wynosić równowartość 1 promila PKB.
Ustawa zakłada także wprowadzenie licencji programowej, która ma wyznaczać cele, na które będą przekazywane środki oraz zwiększa skład KRRiT z pięciu do siedmiu członków - trzech wskazywałby Sejm, natomiast Senat i prezydent po dwóch. Projekt znosi także dotychczas obowiązującą zasadę nieodwoływalności osób zasiadających w radach nadzorczych. Po wejściu w życie noweli zarządy w mediach publicznych mają być również jednoosobowe.
W porządku obrad znalazły się także senackie poprawki do ustawy wprowadzającej świadczenia kompensacyjne dla nauczycieli. Chodzi o przyznanie świadczeń tym pracownikom, którzy nie zostali objęci pomostówkami. Wśród zaaprobowanych poprawek jest wyrównanie świadczenia zapisanego w ustawie do wysokości emerytury pomostowej nauczycieli z dużym stażem pracy oraz rozszerzenie grupy uprawnionych o nauczycieli z przedszkoli niepublicznych.
Sejm rozpatrzy również zmiany w ustawie o dokumentach paszportowych. Zakładają one m.in. biometryczny sposób ewidencjonowania - za pomocą odcisków palców - oraz zmiany w przechowywaniu i przetwarzaniu tych danych.
Natomiast jutro minister sportu przedstawi posłom sprawozdanie dotyczące stanu przygotowań do EURO 2012. Będzie ono obejmowało realizację przedsięwzięć od marca 2008 do lutego 2009 roku.