Euro 2024

Euro 2024. Kontuzje zbierają żniwo. Chorwaci i Serbowie osłabieni

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2024 19:41
Piłkarz reprezentacji Serbii Filip Kostić z powodu kontuzji nie wystąpi już w rozpoczętych w piątek mistrzostwach Europy w Niemczech. To drugi po Chorwacie Nikoli Vlasticiu piłkarz, którego dalsza gra na Euro została przekreślona we wtorek.
Filip Kostić nie zagra już na Euro 2024. To kolejny piłkarz, który wypada z turniejuFoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

W nocy z poniedziałku na wtorek wiele emocji przyniosły doniesienia o złamanym nosie Kyliana Mbappe, jednak gwiazda reprezentacji Francji pozostanie w Niemczech i pomoże swojej drużynie w dalszej grze - nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie potrwa przerwa, napastnik będzie musiał występować w specjalnej masce.

31-letni boczny obrońca doznał urazu kolana w niedzielnym meczu grupy C z Anglią (0:1). Kostić opuścił boisko po starciu z Jude'em Bellinghamem pod koniec pierwszej połowy i widać było, że nie był to tylko drobny uraz. Zastąpił go były zawodnik Lechii Gdańsk i Legii Warszawa Filip Mladenović, który spisywał się bardzo dobrze i mocno rozruszał lewą flankę ekipy z Bałkanów. We wtorek lekarz reprezentacji Serbii poinformował, że Kostic będzie potrzebował co najmniej dwutygodniowej przerwy w treningach.

Serbia zmierzy się jeszcze ze Słowenią w czwartek i 25 sierpnia z Danią, po porażce z Anglią muszą mierzyć w zwycięstwo jeśli chcą pozostać w grze o wyjście z grupy.

W podobnej sytuacji jest reprezentacja Chorwacji - z jej składu z kolei ubył z powodu kontuzji pomocnik Nicola Vlasic, która w grupie B doznała bolesnej porażki, przegrywając 0:3 z Hiszpanią.

Kontuzja mięśniowa uniemożliwia dalszą grę pomocnika w kolejnych meczach Euro. W tej sytuacji trener reprezentacji odesłał brata byłej mistrzyni świata w skoku wzwyż Blanki Vlasic do domu.

- Jest mi niezwykle przykro, że muszę opuścić kolegów i sztab szkoleniowy. Będę w tej sytuacji waszym najwierniejszym kibicem - powiedział we wtorek 26-letni Vlasic występujący we włoskim Torino FC.

"Vatreni" zagrają jeszcze 19 czerwca z Albanią i 24 czerwca z Włochami. We wtorek zapadła też decyzja, która nie ucieszy szkockich kibiców.

Ryan Porteous, ukarany czerwoną kartką w meczu otwarcia mistrzostw Europy w Niemczech z reprezentacją gospodarzy, nie zagra w dwóch kolejnych spotkaniach turnieju, w środę ze Szwajcarią i w niedzielę z Węgrami - poinformowała UEFA. W piątek w Monachium Porteous został wykluczony z gry tuż przed przerwą, po brutalnym faulu w polu karnym na Ilkayu Guendoganie. Rzut karny wykorzystał Kai Havertz, dając gospodarzom prowadzenie 3:0.

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Polacy rozpoczęli udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024

We wtorek podczas Euro 2024 pełne ręce roboty miały służby porządkowe. Gruzińscy i tureccy kibice starli się na stadionie w Dortmundzie przed meczem fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy.