Euro 2024

Euro 2024. Luka Modrić przeszedł do historii. Chorwat najstarszym strzelcem gola w historii mistrzostw Europy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 16:26
Luka Modrić w wieku 38 lat i 289 dni został najstarszym strzelcem gola w historii mistrzostw Europy w poniedziałkowym meczu z Włochami (1:1) w Lipsku.
Luka Modrić strzelił bramkę w meczu z Włochami
Luka Modrić strzelił bramkę w meczu z WłochamiFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Poprzednim najstarszym piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców, był Austriak Ivica Vastić w spotkaniu z Polską (1:1) na Euro 2008. Miał wtedy 38 lat i 257 dni.

W 54. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Chorwacji po zagraniu ręką Davide Frattesiego. Do wykonania "jedenastki" podszedł Luka Modrić, ale strzelił lekko i Donnarumma obronił.

Kapitan Chorwatów zrehabilitował się jednak już minutę później. Po wrzuceniu piłki przed włoską bramkę uderzenie Ante Budimira zatrzymał Donnarumma, ale wobec dobitki Modrica był bezradny.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Chorwacji, Włosi, w ósmej i ostatniej doliczonej przez sędziego minucie przeprowadzili wreszcie skuteczną akcję. Riccardo Calafiori wyłożył piłkę, a Mattia Zaccagni bez przyjęcia uderzył precyzyjnie z narożnika pola karnego.

W drugim meczu grupy B Hiszpania pokonała Albanię 1:0. To oznacza, że Chorwacja z dwoma punktami uplasowała się na trzeciej pozycji. Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze z sześciu drużyn, które zajmą trzecie miejsca. Chorwaci potrzebują niemal cudu, aby dwie z tych ekip okazały się gorsze od nich

35 lat, 286 dni Luka Modrić Chorwacja - Szkocja 2021

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Grupy Euro 2024

Lotto baner

Po obiecującym meczu z Holandią Polacy powrócili do poziomu, jaki prezentowali podczas eliminacji Euro 2024. Biało-Czerwoni stawiali opór Austriakom tylko przez pierwsze 45 minut, w drugiej połowie ustępowali dobrze zorganizowanym rywalom, i ponieśli zasłużoną porażkę 1:3.

Euro 2024. Jan Bednarek tłumaczy porażkę z Austrią. "Pokonała nas intensywność"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 20:34
Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Austrią w drugim meczu Euro 2024. Defensor Biało-Czerwonych Jan Bednarek twierdzi, że decydująca okazała się intensywność gry rywali, której Polacy nie byli w stanie się przeciwstawić.

Euro 2024. Polska - Austria. Piątek szykuje się na Francję. "Nie mamy nic do stracenia"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 20:55
Krzysztof Piątek, który strzelił jedynego gola dla Polski w przegranym meczu z Austrią, przyznał, że Biało-Czerwoni dali się zaskoczyć rywalom. W ostatnim grupowym meczu dojdzie do konfrontacji z Francją, ale napastnik podkreślił, że polski zespół nie ma nic do stracenia.