Euro 2024

Euro 2024. Francja - Polska. Znakomity Skorupski, odważny Urbański. Jak zagrali Biało-Czerwoni? [OCENY]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 19:58
Reprezentacja Polski zremisowała z Francją 1:1 w swoim ostatnim meczu w grupie D na mistrzostwach Europy. W jakim stylu nasi piłkarze pożegnali się z Euro 2024?
Reprezentanci Polski byli w świetnych nastrojach po meczu w Francją
Reprezentanci Polski byli w świetnych nastrojach po meczu w Francją Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI
  • Bohaterem polskiej drużyny był Łukasz Skorupski. Oprócz bramkarza, na wyróżnienie zasłużył też Kacper Urbański
  • Na drugim biegunie znalazł się Jakub Kiwior, który grał kiepski mecz, w którym m.in. sprokurował rzut karny

Oceny reprezentantów Polski za mecz z Francją (skala 1-6):

Łukasz Skorupski - 5. To był znakomity mecz naszego bramkarza. "Skorup" godnie zastąpił Wojciecha Szczęsnego. Bronił jak w transie. Świetne okazje mieli Theo Hernandez, Ousmane Dembele czy Kylian Mbappe, który kilka razy próbował zaskoczyć Skorupskiego. Ten jednak popisywał się kapitalnymi interwencjami. Skapitulował dopiero przy strzale Mbappe z rzutu karnego.

Przemysław Frankowski - 2,5. Dość przeciętny występ, choć trzeba mu oddać, że sporo walczył w defensywie. W 86. minucie niepotrzebnie wybił piłkę na rzut rożny i niewiele brakowało, by po kornerze gola zdobył Antoine Griezmann. Z przodu był natomiast mało widoczny. Piłkarz Lens ma za sobą niezbyt udane mistrzostwa Europy.

Jan Bednarek - 3. Na stopera Southampton często narzekano, tymczasem we wtorek był najsolidniejszym punktem Biało-Czerwonej defensywy. Nie tracił koncentracji, zablokował kilka strzałów. Wiedział też, kiedy doskoczyć do atakującego rywala. Oczywiście Mbappe kilka razy łatwo go ograł, ale francuski gwiazdor ogrywał już znacznie lepszych obrońców od Bednarka.

Paweł Dawidowicz - 2,5. Po fatalnym meczu z Austrią, tym razem spisał się lepiej. Nie popełnił większych błędów, choć kilka jego wybić piłki nie było zbyt pewnych. Jeśli ktoś liczył na niego jako na lidera polskiej defensywy, to Euro 2024 zdecydowanie negatywnie zweryfikowało takie plany.

Jakub Kiwior - 1,5. Martwiliśmy się o Bednarka czy Dawidowicza, ale to stoper Arsenalu był zdecydowanie najsłabszym punktem naszej obrony. Już w pierwszej połowie kilka razy tracił piłkę, co mogło skończyć się golem dla rywali. W drugiej części gry w niegroźnej sytuacji sfaulował natomiast Ousmane'a Dembele, co skutkowało rzutem karnym dla Francuzów.

Nicola Zalewski - 2,5. Chyba spodziewaliśmy się po nim więcej. Kilka razy próbował ofensywnych wejść w pierwszej połowie, lecz na konkrety się to nie przełożyło. Po przerwie znacznie mniej widoczny, aż wreszcie został zmieniony.

Jakub Moder - 2. Wraz z upływem minut, jeden z gorszych piłkarzy na boisku. Zaczął nieźle, ale z czasem w grze piłkarza Brighton było coraz mniej dokładności. Powinniśmy od niego wymagać znacznie więcej.

Piotr Zieliński - 2,5. Jako pierwszy z Biało-Czerwonych oddał celny strzał. Dobrze dośrodkowywał też do Lewandowskiego, który mógł otworzyć wynik w pierwszej połowie. Nie zagrał wybitnego meczu, ale też nie ma się czego wstydzić.

Sebastian Szymański - 2. Po raz kolejny w ważnym meczu kadry zagrał poniżej oczekiwań i swoich umiejętności. W czternastej minucie miał niezłą bramkową szansę, lecz jego strzał zablokował Theo Hernandez.

Kacper Urbański - 3,5. Najmłodszy w naszej drużynie po raz kolejny pokazał, że może być przyszłością reprezentacji Polski. 19-latek nie bał się wchodzenia w dryblingi i ofensywnej gry. Jako jeden z nielicznych polskich piłkarzy zawsze próbuje grać do przodu, niezależnie od tego, jakiej klasy zawodnicy występują w drużynie przeciwnej.

Robert Lewandowski - 3. To nie był wybitny mecz naszego kapitana, ale najważniejsze, że wpisał się na listę strzelców. Co prawda, potrzebował do tego powtórki rzutu karnego, bo jego pierwszy strzał obronił Mike Maignan. Blisko trafienia był też w pierwszej połowie, gdy po jego strzale piłka odbiła się od Williama Saliby, a włoski sędzia nie zauważył, iż Biało-Czerwoni powinni mieć rzut karny. Już po zdobyciu gola mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale uderzył wyraźnie niecelnie.

Karol Świderski - 3. Dość krótki występ, ale konkretny. To on dał się sfaulować Dayotowi Upamecano, co przyniosło nam rzut karny. Z drugiej strony, w doliczonym czasie gry złapał żółtą kartkę, gdy najpierw stracił piłkę, a potem w geście bezradności powalił Hernandeza.

Michał Skóraś - bez oceny. Grał zbyt krótko, by go ocenić. Niczym specjalnym się bowiem nie wyróżnił.

<<< Francja - Polska 1:1 >>>

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Grupy Euro 2024

Lotto baner

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu na Euro 2024 zremisowała 1:1 z Francją. Dla Biało-Czerwonych stawką spotkania był jedynie mityczny "honor", ale remis z wicemistrzami świata to zdecydowanie najlepszy wynik, jaki Polacy zanotowali na tegorocznych mistrzostwach Europy.