Euro 2024

Euro 2024. Holandia - Anglia. Kiedy i o której drugi mecz półfinałowy?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2024 07:00
Holandia i Anglia zagrają w Dortmundzie o finał piłkarskich mistrzostw Europy. Kiedy i o której mecz półfinałowy Euro 2024?
Holandia zagra z Anglią o awans do finału Euro 2024
Holandia zagra z Anglią o awans do finału Euro 2024Foto: PAP/EPA

Rozpędzeni "Oranje" kontra konsekwentni "Synowie Albionu"

Reprezentacja Anglii zameldowała się w półfinale Euro 2024, ale w regulaminowym czasie zwyciężała tylko raz, w meczu otwarcia z Serbią. Następnie zremisowała z Danią (1:1) i Słowenią (0:0).

W 1/8 finału podopieczni Garetha Southgate'a byli blisko sensacyjnego odpadnięcia z rywalizacji w starciu ze Słowacją, jednak bramka Jude'a Bellinghama w doliczonym czasie gry utrzymała ich w grze. Rywali na początku dogrywki dobił Harry Kane.

Ćwierćfinał to wyrównana rywalizacja ze Szwajcarią zakończona konkursem rzutów karnych. "Synowie Albionu" zwyciężyli 5:3 i zameldowali się w półfinale.

Znacznie bardziej emocjonującą drogę przebyła reprezentacja Holandii. "Oranje" rozpoczęli od wygranej z Polską (2:1), później bezbramkowo zremisowali z Francją, a w ostatnim meczu fazy grupowej po emocjonującym spotkaniu przegrali z Austrią (2:3).

Podopieczni Ronalda Koemana zajęli trzecie miejsce w grupie D i w 1/8 finału zagrali z Rumunią, pewnie zwyciężając 3:0. W ćwierćfinale Holendrzy do przerwy przegrywali z Turcją, jednak zdołali odwrócić losy meczu i wywalczyć awans do najlepszej czwórki.

Holandia - Anglia w półfinale Euro 2024 Holandia - Anglia w półfinale Euro 2024

Holandia - Anglia. Kiedy i o której półfinał Euro 2024?

Mecz Holandia - Anglia rozegrany zostanie w środę (10 lipca) na stadionie w Dortmundzie. Pierwszy gwizdek o godzinie 21.00.

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

O finał Euro 2024 zagrają pary Hiszpania - Francja oraz Holandia - Anglia

Reprezentacja Anglii pokonała w rzutach karnych Szwajcarię i awansowała do półfinału Euro 2024. Piłkarze "Trzech Lwów" w regulaminowym czasie gry zremisowali 1:1 i po raz kolejny nie zachwycili swoją grą.

Reprezentacja Holandii awansowała do półfinału Euro 2024. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym, "Oranje" jako pierwsi stracili gola, ale potrafili odwrócić losy meczu i wygrać 2:1.