"CHOINKI JEDYNKI - POMAGAMY">>>
Izabela Trojanowska to polska piosenkarka rockowa, aktorka filmowa i teatralna, autorka tekstów.
W latach 70. rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną. W 1971 odebrała z rąk Karola Wojtyły nagrodę im. Maksymiliana Kolbego na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie, poza tym otrzymała nagrodę Związku Kompozytorów na VII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i została laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
W latach 1974–1978 studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie debiutowała jako aktorka teatralna. W 1979 zadebiutowała jako aktorka telewizyjna rolą Teresy Sikorzanki w serialu Strachy.
W 1980 rozpoczęła roczną współpracę z Budką Suflera, a także zdobyła nagrodę za interpretację na 18. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i zajęła drugie miejsce na 4. Międzynarodowym Festiwalu Interwizji w Sopocie. W 1981 wydała debiutancki album studyjny pt. Iza, zawierający m.in. przeboje „Tyle samo prawd ile kłamstw” i „Wszystko czego dziś chcę”.
W 1982 nagrała w duecie z Tadeuszem Nalepą materiał na album pt. Pożegnalny cyrk, który ze względu na oddźwięk silnie krytykujący stan wojenny został poddany cenzurze, a sama Trojanowska zmagała się z bojkotem w środowisku muzycznym. Wskutek licznych szykan ze strony władzy i nieprzedłużenia jej paszportu zdecydowała się na emigrację, mieszkała m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech. Po powrocie do Polski wydała anglojęzyczny album pt. Izabela Trojanowska (1991) i dwie polskojęzyczne płyty: Pożegnalny cyrk (1993) i Chcę inaczej (1996). Od 1997 gra Monikę Ross-Nawrot, jedną z głównych bohaterek serialu Klan. W nowym tysiącleciu wydała dwa albumy: Życia zawsze mało (2011) i Na skos (2016).
***
Od kilku lat, obok prac namalowanych przez najmłodszych artystów, licytujemy także przedmioty przekazane przez znane osoby – Przyjaciół Radiowej Jedynki. Chcemy podkreślić, że największą wartością naszej akcji charytatywnej jest pobudzanie empatii i chęci pomagania.
Kwota pieniężna zebrana podczas licytacji prac plastycznych oraz przedmiotów podarowanych przez znane osoby, Przyjaciół Radiowej Jedynki, będzie przekazana Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a Fundacja połowę kwoty przekaże osobom z niepełnosprawnością, które najbardziej ucierpiały w powodzi. Tu warto nadmienić, że Fundacja prowadzona przez Annę Dymną wspierała już osoby chore i z niepełnosprawnościami, które klęską powodzi zostały dotknięte w 2010 roku.