Dowodzona przez Wojciecha Waglewskiego grupa ma na swoim koncie dwadzieścia trzy albumy studyjne. Co prawda do rekordu świata jeszcze daleko, niemniej dorobek Voo Voo jest imponujący.
Po rozpadzie grupy Morawski Waglewski Nowicki Hołdys panowie firmujący swoimi nazwiskami trzy pierwsze człony nazwy zespołu, zdecydowali się rozpocząć karierę pod szyldem Voo Voo. Imię Waglewskiego - gitarzysty i wokalisty - jest powszechnie znane, jeśli natomiast chodzi o imiona pozostałych: na perkusji grał Wojciech Morawski, basistą był natomiast nieżyjący już Andrzej Nowicki. Dopełnieniem pierwszego składu Voo Voo (nazwa zaczerpnięta od inicjałów lidera) był Milo Kurtis, grający na trąbce i instrumentach perkusyjnych.
W tym składzie zespół przystąpił do nagrania swojej debiutanckiej płyty, wydanej w 1986 roku. Skład jednak szybko się rozpadł, na drugi album "Koncert" Waglewski nagrywał już z braćmi Pospieszalskimi - Janem (basistą) oraz Mateuszem (saksofonistą). Perkusistą był wówczas Andrzej Ryszka. "Koncert" zawierał wersje live utworów znanych z albumu "Voo Voo", a także kilka utworów, których zespół na pierwszej płycie nie nagrał. Znali je jednak słuchacze Trójki, bowiem stacja już wtedy grała piosenki takie jak "Flota zjednoczonych sił".
Tym razem sytuacja kadrowa uległa stabilizacji, wspomniany skład nagrał kilka kolejnych albumów Voo Voo. Istotna zmiana zaszła dopiero w 1991, kiedy to na płycie "Mimozaika" miejsce Ryszki zajął Piotr Stopa Żyżelewicz. W 1998 roku zamiast Jana Pospieszalskiego do Voo Voo dołączył urodzony w stolicy Libii basista Karim Martusewicz.
Muzycy Voo Voo udzielają się poza macierzystą formacją. Żyżelewicz oraz Pospieszalski angażują się w projekty religijne, jak 2TM2,3 czy Arka Noego. Stopa bębni także w formacji Izrael. Martusewicz występował gościnnie z Zakopowerem, Fiszem czy Marią Peszek. Od dwóch lat stoi na czele międzynarodowego projektu Karimski Club. Karim zagrał także na solowej płycie Wojciecha Waglewskiego "Muzyka filmowa". Lider Voo Voo ma na koncie kilka płyt ilustrujących filmy, m.in. "Jasne błękitne okna". Waglewski stworzył również projekt Koledzy z Maćkiem Maleńczukiem, nagrał "Męską muzykę" ze swoimi synami Bartkiem (Fiszem) i Piotrkiem (Emade). Z tym pierwszym od kilku miesięcy prowadzi audycję "Magiel Wagli" w Trójce.
(mk)