Aneta Hołówek 07.06.2013

Mołdawia - Polska: wpadka w Kiszyniowie, mundial coraz dalej [RELACJA]

Polska zremisowała z Mołdawią 1:1 (1:1) w meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.
Mołdawia - PolskaMołdawia - PolskaPAP/Radek Pietruszka
  • Mecz Mołdawia - Polska. Pierwsza połowa. Komentuje Tomasz Zimoch (PR1)
  • Mecz Mołdawia - Polska. Druga połowa. Komentuje Tomasz Zimoch (PR1)

Mołdawia - Polska 1:1 (1:1)

Bramki: dla Mołdawii - Eugen Sidorenco (37); dla Polski - Jakub Błaszczykowski (7).

Żółte kartki: Mołdawia - Alexandru Antoniuc, Alexandru Gatcan.

Sędziował: Fernando Teixeira Vitienes (Hiszpania).

Widzów: ok. 10 tys.

Mołdawia: Stanislav Namasco; Igor Armas, Victor Golovatenco, Alexandru Epureanu, Vitalie Bordian (71-Eugen Cebotaru); Artur Ionita, Alexandru Gatcan, Alexandru Antoniuc (82-Gheorghe Ovseannicov), Alexandru Dedov, Alexandru Suvorov (74-Alexandru Pascenco), Eugen Sidorenco.

Polska: Artur Boruc; Artur Jędrzejczyk, Bartosz Salamon, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak; Eugen Polanski (79-Artur Sobiech), Grzegorz Krychowiak; Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski (62-Piotr Zieliński), Maciej Rybus (64-Jakub Kosecki); Robert Lewandowski.

Reprezentacja
Reprezentacja Polski

Tak relacjonowaliśmy mecz Mołdawia - Polska:

90 minuta - koniec meczu.

85 minuta - strzał Salamona... pozostawimy bez komentarza.

84 minuta - lekkie dośrodkowanie Jędrzejczyka pada łupem Namasco.

79 minuta - zmiana: Artur Sobiech za Polanskiego.

74 minuta - bomba Błaszczykowskiego minimalnie chybi celu!

72 minuta - niecelny strzał Krychowiaka z 25 metrów.

69 minuta - Zieliński zwiódł w polu karnym rywala, szybko oddał strzał, który poszybował nad poprzeczką.

65 minuta - chwila przerwy w grze przez zapaloną racę rzuconą z trybun na murawę.

64 minuta - kolejna zmiana: Jakub Kosecki za Rybusa.

62 minuta - zmiana: Piotr Zieliński za Mierzejewskiego.

59 minuta - Polacy zepchnięci do defensywy. Dedov dzięki klepce z Suvorovem znalazł się z piłką w polu karnym Polski, ale nie zdołał opanować futbolówki. Ta trafiła jednak do Ionity, którego krycie odpuścił Polanski, ale jego strzał zablokował Komorowski.

56 minuta - póki co druga połowa senna; niewiele ciekawego widzimy na boisku.

54 minuta - Polacy nie potrafią zdominować Mołdawii.

50 minuta - głębokie dośrodkowanie Jędrzejczyka zamknął "Lewy", ale jego "centrostrzał" był bardzo lekki i padł łupem bramkarza.

46 minuta - rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny bez zmian.

45 minuta - przerwa. W Kiszyniowie oglądamy szybki, żywy mecz.

43 minuta - niefrasobliwy Krychowiak stracił piłkę przed swoim polem karnym po podaniu Boruca, ale po chwili ją odzyskał, walcząc ciało w ciało z Sidorenco, chociaż napastnik Mołdawii upadł na murawę, domagając się rzutu karnego.

42 minuta - główka Lewandowskiego, ale słupek ratuje Mołdawię!

41 minuta - Rybus zagrał piętą w pole karne do Błaszczykowskiego, którego huknął z 10 metrów, ale świetnie obronił Namasco.

38 minuta - błąd Boruca, który po strzale Bordiana z 30 metrów "wypluł" piłkę przed siebie, ale doskonale zaasekurował do Salamon!

37 minuta - moment nieuwagi i Sidorenco doprowadza do remisu. 1:1!

34 minuta - Adrian Mierzejewski zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z 25 metrów, ale posłał piłkę prosto w mur gospodarzy.

32 minuta - jeden z nielicznych wypadów Mołdawii na naszą połowę, ale strzał z dystansu gospodarzy kompletnie nieudany.

29 minuta - tym razem Salamon głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka o centymetry minęła lewy słupek!! Mamy wyraźną przewagę; kolejna bramka wisi w powietrzu.

29 minuta - kąśliwy strzał Polanskiego. Namasco z trudem na rzut rożny!

28 minuta - trwa napór Polaków. Trzeba przyznać, że biało-czerwoni rozgrywają dzisiaj bardzo dobry mecz.

24 minuta - ależ sytuacja Rybusa!! Polski pomocnik skorzystał z błędu Armasa, zabrał mu piłkę na 30. metrze od bramki Mołdawii, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy!

22 minuta - groźny strzał Mierzejewskiego, z kłopotami broni Namasco.

21 minuta - Polacy oddali pole gry rywalom. Brzydki faul Lewandowskiego w środkowej strefie boiska.

17 minuta - znów zakotłowało się pod bramką gospodarzy po dobrej centrze z rzutu wolnego Rybusa.

14 minuta - swojej szansy szukał Lewandowski, który przyjął piłkę w polu karnym gospodarzy i oddał mocny, ale niecelny strzał prosto z powietrza.

11 minuta - mimo straty gola Mołdawianie nie kwapią się, by zaatakować.

7 minuta - piękna akcja Polaków! Robert Lewandowski zagrał idealne, prostopadłe podanie do wbiegającego między stoperów Mołdawii Błaszczykowskiego, który pewnym strzałem posłał piłkę po ziemi do siatki obok wybiegającego z bramki Namasco.

7 minuta - GOOOOL! Jakub Błaszczykowski!

6 minuta - powinno być 1:0 dla Polski! Rybus z prawej strony pola karnego dograł przed bramkę Mołdawii do Polańskiego, którego strzał zablokował ofiarną interwencją Bordian.

5 minuta - Dedov zwiódł na lewym skrzydle Jędrzejczyka, ale kolegę z obrony skutecznie zaasekurował Salamon.