Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Agnieszka Szałowska 14.11.2015

Zamachy w Paryżu. "Grozi nam wzrost nastrojów nacjonalistycznych"

- Nie ma w tej chwili miejsca w Paryżu, gdzie przetrzymywani byliby zakładnicy, w tym sensie możemy powiedzieć, że najgorsze za nami. Ale skutki tego, co dzieje się na naszych oczach, pozostaną na długo - podkreśla Grzegorz Ślubowski.
Posłuchaj
  • Państwo Islamskie przyznało się do zamachów w Paryżu (Jedynka)
  • Marek Brzeziński z Paryża: przeważają komentarze, że to otwarta wojna z Państwem Islamskim, które zostało w bardzo bolesny sposób dotknięte przez Francję nalotami (Jedynka)
  • Marek Brzeziński z Paryża: Francuzi coraz bardziej boją się terroryzmu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Tragiczny bilans zamachów. Relacja Marka Brzezińskiego z Paryża (Sygnały dnia/Jedynka)
Czytaj także

Prezydent Francji Francois Hollande w swoim wystąpieniu przed salą koncertową Bataclan w Paryżu, gdzie zginęło ok. 100 osób, zapowiedział "bezlitosną walkę" z terrorystami. Władze miasta podają liczbę 150 ofiar piątkowych zamachów, a w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Docierają także informacje o pożarze obozu uchodźców w Calais. - Możliwe jest, że to zemsta za wydarzenia w Paryżu. Jednym ze skutków zamachów może być wzrost popularności Frontu Narodowego. To, co dzieje się w stolicy Francji jest pożywką dla Frontu Narodowego - komentuje szef Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.

Serwis specjalny
paryż 1200 PAP.jpg
Zamachy terrorystyczne we Francji

Kolejnym efektem ataków będzie zamykanie granic kolejnych państw europejskich, a tym samym problemy z funkcjonowaniem strefy Schengen. - Po trzecie myślę, że będziemy mieli nową dyskusję na temat fali emigracji u bram Europy. Warto chyba oficjalnie już rozmawiać o procesach multi kulti, problem widoczny jest bardziej niż kiedykolwiek - dodaje Grzegorz Ślubowski.

***

Rozmawiała Maria Furdyna.

asz