Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Marlena Borawska 04.09.2012

"Radio tłumaczy sprawy związane z Europą"

EuRaNet to organizacja zrzeszająca ponad 20 publicznych i prywatnych rozgłośni radiowych w całej Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest przybliżanie słuchaczom tematyki unijnej - mówił w Jedynce prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
Andrzej Siezieniewski w studiu radiowej JedynkiAndrzej Siezieniewski w studiu radiowej JedynkiWojciech Kusiński/PR
Posłuchaj
  • Andrzej Siezieniewski o EuRaNecie
Czytaj także

Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia i wiceprzewodniczący sieci EuRaNet podkreśla, że EuRaNet powstał w celu przyspieszenia procesu integracji europejskiej. - Pomyślano o radiu, jako o medium, które towarzyszy całej wielkiej społeczności europejskiej na co dzień - tłumaczy inicjatywę Komisji Europejskiej. - Jeżeli radio będzie podpowiadać, tłumaczyć pewne rzeczy związane z Europą, z tym, że żyjemy w jednej przestrzeni ekonomicznej, społecznej, politycznej to zrozumienie dla pewnych konieczności, przed którymi stoi społeczność europejska stanie się bardziej powszechna - dodaje Andrzej Siezieniewski.

Gość magazynu "Więcej świata” wyjaśnia, że rolą Polskiego Radia jest objaśnianie Polakom tego, co się dzieje się w Unii.

Projekt EuRaNet podejmuje zagadnienia o tematyce społecznej, kulturalnej, politycznej i ekonomicznej. Na audycje opatrzone dżinglem EuRaNet składają się wiadomości, aktualne wydarzenia i magazyny europejskie, jak również kilka razy w roku audycje na żywo na temat szczególnie ważnych wydarzeń europejskich.

EuRaNet nadaje codziennie od 1 kwietnia 2008 roku. Polskie Radio w ramach projektu EuRaNet nadaje w każdym tygodniu ponad 150 minut w trzech językach (polski, angielski, niemiecki), na pięciu antenach. Audycji EuRaNetu w języku polskim można słuchać na antenach Polskiego Radia, RFI (sekcja polska) oraz Polskiego Radia Szczecin. Celem projektu jest połączenie radiofonii z 27 krajów Europy i emitowanie audycji w 23 językach Unii.

>>>Przeczytaj zapis całej rozmowy