Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Aneta Hołówek 18.12.2014

Przepisy dotyczące molestowania do poprawki?

- W ostatnim czasie pracownicy nadużywali argumentu "mobbing”, dlatego sądy są teraz bardzo sceptyczne, co do ich pozwów - mówi mecenas Bartosz Bator.
Najwięcej kłopotów przepisy dotyczące mobbingu nastręczają samym pracownikom. W przeciwieństwie do innych zapisów prawa pracy, które z zasady stają po stronie pracownika, w tym przypadku musi on udowodnić swoje racjeNajwięcej kłopotów przepisy dotyczące mobbingu nastręczają samym pracownikom. W przeciwieństwie do innych zapisów prawa pracy, które z zasady stają po stronie pracownika, w tym przypadku musi on udowodnić swoje racjeEast News/Glow Images
Posłuchaj
  • Przepisy dotyczące molestowania do poprawki {cztery pory roku/Jedynka)

Przepisy prawne dotyczące mobbingu, dyskryminacji, molestowania w tym molestowania seksualnego są relatywnie młodymi przepisami. Mimo tego, że zostały wprowadzone do Kodeksu pracy, to ich egzekwowanie jest niezwykle skomplikowane.

- Przyszedł czas, by zastanowić się nad kształtem tych regulacji - podkreśla mecenas Bartosz Bator i dodaje, że weryfikacja przepisów wydaje się niezbędna tym bardziej, że pomiędzy mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem są niewielkie różnice. - Czasami sytuacja nastręcza takich trudności, że nie wiemy jak ją zakwalifikować i rezygnujemy z dochodzenia praw - wyjaśnia gość Romana Czejarka.

Prawnik wyjaśnia w Radiowej Jedynce jaka jest różnica pomiędzy mobbingiem a dyskryminacją oraz mówi o szansach pracownika w walce z pracodawcą?

Pytania o tematyce prawnej kierować można na adres prawo@polskieradio.pl. W każdą środę w audycji "Cztery Pory Roku" mec. Bartosz Bator wyjaśnia wątpliwości słuchaczy i pełni dyżur telefoniczny.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: mecenas Bartosz Bator

Data emisji: 17.12.2014

Godzina emisji: 11.00-12.00

(ah/asz)